Materiał Partnera

Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu komunikacyjnym?

Co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu komunikacyjnym?

Nie ulega wątpliwości, że pojawienie się samochodów zrewolucjonizowało życie na ziemi. Obecnie, auta stały się istotnym elementem naszej codzienności i trudno jest nam wyobrazić sobie, jak wyglądałaby egzystencja bez nich. Samochody ułatwiają codzienne życie i zdecydowanie poprawiają jego komfort. Pamiętajmy jednak, że pojazdy nie są niezawodne i dlatego należy dbać o regularne przeglądy techniczne i koniecznie ubezpieczyć się przed nieprzyjemnymi sytuacjami, które mogą wydarzyć się na drodze. Jakie ubezpieczenia komunikacyjne znajdziemy na rynku?

Wymagane przez prawo ubezpieczenie OC

Bez wątpienia ubezpieczenia komunikacyjne należą do najczęściej wybieranych polis. Ubezpieczenie OC jest regulowane prawnie i musi je wykupić każdy kierowca. Na czym polega ten rodzaj ubezpieczenia? Polisa OC zobowiązuje firmę ubezpieczeniową do pokrycia wszelkich kosztów związanych z wyrządzeniem szkód przez osobę prowadzącą pojazd. OC ma za zadanie ochronę interesów osób poszkodowanych przez ubezpieczonego podczas stłuczek i wypadków komunikacyjnych. Ubezpieczeniu podlega zarówno ich zdrowie, mienie, jak i życie. Ubezpieczenie OC zawierane jest na dwanaście miesięcy. Warto pamiętać o tej polisie, bo jej brak związany jest z surowymi karami finansowymi.

Autocasco, czyli zadbaj o swoje interesy

AC to dobrowolne ubezpieczenie, które w przeciwieństwie do OC ma chronić interesy kierowcy. Gwarantuje nam wypłatę odszkodowania w wielu różnych sytuacjach np. w przypadku utraty pojazdu lub jego uszkodzenia. Polisie podlega również wyposażenie samochodu. W ramach AC możemy liczyć na ochronę w sytuacjach takich jak kradzież auta bądź jego wyposażenia, pożar, silny wiatr lub zatopienie. Odszkodowanie otrzymamy również, gdy dojdzie do wypadku lub stłuczki z innych samochodem, a także podczas zderzenia z osobami, zwierzętami bądź przedmiotami. Pamiętajmy jednak, że ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania w pewnych ściśle określonych przypadkach. Mowa tutaj między innymi o spowodowaniu kolizji bądź wypadku pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, a także, jeśli do kradzieży pojazdu doszło z powodu naszego zaniedbania (np. gdy zostawimy kluczyki w stacyjce). Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń komunikacyjnych? Skontaktuj się z doświadczonymi ekspertami z firmy Doradztwo finansowo-ubezpieczeniowe Anna Gabryanczyk  w miejscowości Łask, w województwie łódzkim. Firma oferuje także ubezpieczenia majątkowe, zdrowotne, finansowe, ubezpieczenia  na życie oraz polisy dla rolników.

Assistance i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Assistance to kolejne ubezpieczenie komunikacyjne, które możemy znaleźć na rynku. Assistance polega na doraźnej pomocy drogowej w zakresie technicznym oraz medycznym. Warto rozważyć także zakup ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, które obejmuje zarówno sytuacje mające miejsce w kraju, jak i za granicą. Polisa jest dobrowolna i wykupywana na rok.

Samochody znacząco odmieniły nasze życie. Pamiętajmy, żeby regularnie sprawdzać stan techniczny pojazdu i wykupić ubezpieczenie. Warto oprócz OC rozważyć także zakup polisy, która będzie chroniła nasze interesy, jak np. ubezpieczenie AC. Nie jesteś pewien, która oferta będzie dla Ciebie najlepsza? Skontaktuj się z doświadczoną firmą ubezpieczeniową, która znajdzie oferty dopasowane do Twoich potrzeb.

Opracowanie:
Łask, Narutowicza 15a
tel. 43 676 19 49
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz