Materiał Partnera

Co oznaczają symbole na pudłach kartonowych?

Co oznaczają symbole na pudłach kartonowych?

Na pudłach z kartonu często znajdują się trudne do rozszyfrowania znaki. Pełnią one jednak szereg bardzo ważnych funkcji. Oznaczenie graficzne pozwala na zidentyfikowanie przez dostawców, kurierów, jaka jest zawartość danego opakowania z kartonu. Sprawia to, że mogą oni dostosować warunki transportu pod kątem rodzaju przewożonych towarów. O czym dokładnie mówią symbole, które można zobaczyć na kartonach?


Jaką funkcję mają oznaczenia graficzne znajdujące się na opakowaniach z kartonu?

Istnieje kilka rodzajów symboli, które nadrukowuje się na kartonach. Funkcją tych oznaczeń jest bezpieczny transport tych opakowań.

Jednymi z najpopularniejszych symboli są znaki manipulacyjne. Mówią one o tym, w jaki sposób należy obchodzić się z kartonem, a raczej z tym, co znajduje się w jego wnętrzu. Dzięki nim można dostosować warunki przechowywania oraz transportu do specyfiki towaru.

Znaki takie mają zawsze kolor czarny, a ich tło stanowi barwa kartonu. Nadrukowuje się je w dobrze widocznych miejscach, aby ich użytkownicy mogli je łatwo zidentyfikować.

Grafika na tego typu pudłach mówi również o tym, że powstały one z ekologicznego tworzywa, które może zostać poddane recyclingowi. W przypadku kartonów umieszcza się na nich symbol złożony ze strzałek ułożonych w figurę trójkąta – we wnętrzu tej figury znajduje się liczba 20.

Dla większości oznaczenia na kartonach to detale, na które nie zwraca się większej uwagi. Jednak mają one kolosalne znaczenie dla wszystkich osób zajmujących się dostarczaniem przesyłek, transportem towarów oraz ich magazynowaniem. Dzięki nim zawartość opakowań z kartonu jest całkowicie bezpieczna, czyli przewożona i przechowywana we właściwych warunkach” – mówi ekspert z firmy Opak Kreft.


Z jakimi symbolami można spotkać się na pudłach kartonowych?

Na kartonach bardzo często można zobaczyć symbol przedstawiający czarny kieliszek. Jest to informacja, że w ich wnętrzach znajdują się kruche i delikatne przedmioty. Pudła takie należy szczególnie chronić przed upadkiem, wstrząsami oraz wibracjami.

Innym popularnym oznaczeniem znajdującym się na pudłach z kartonu są dwie, pionowe strzałki. Opakowania z tym symbolem muszą być transportowane i magazynowane tak, aby strzałki zawsze pokazywały kierunek ku górze. Zmiana położenia kartonu może grozić uszkodzeniem jego zawartości.

Odpowiedni rodzaj transportu i warunki przechowywania należy zapewnić tym pudłom, na których widoczna jest czarna parasolka i padające na nią krople deszczu. Jest to sygnał, że karton powinien być chroniony przed wilgocią. Dlatego nie może być przewożony na odkrytych przyczepach.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz