Artykuł sponsorowany

Co opłaca się bardziej kupić: nową maszynę rolniczą czy używaną?

Co opłaca się bardziej kupić: nową maszynę rolniczą czy używaną?

Każde gospodarstw, niezależnie od tego, czy jest małe, czy większe, posiada różnego rodzaju maszyny rolnicze. Ich obsługa często nie jest prosta, dlatego też osoby korzystające z tego typu urządzeń, powinny być do tego odpowiednio przeszkolone przez doświadczoną osobę. Jak możemy się domyślić, ich naprawa także nie należy do najłatwiejszych. Co opłaca się bardziej kupić: nową maszynę rolniczą czy używaną? Sprawdziliśmy.

Zakup nowych urządzeń rolniczych

Z pewnością możemy stwierdzić, że każde nowe urządzenia, nie tylko maszyny rolnicze, cechują się dużo wyższą jakością wykonania oraz spełniają wszystkie standardy. Praca z urządzeniami, które są praktycznie nowe, jak z salonu, jest sprawniejsza i łatwiejsza. Oczywiście zakup nowego urządzenia rolniczego wiąże się także z ogromnym atutem, jakim jest gwarancja. Daje nam ona przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, w razie uszkodzenia sprzętu, możemy powołać się na gwarancję.

W tym momencie jednoznacznie moglibyśmy stwierdzić, że zakup nowej maszyny rolniczej jest jak najbardziej opłacalny i z pewnością nam się szybko zwróci, aczkolwiek musimy też napisać co nieco o minusach, które posiada ta opcja.

Zakup nowego urządzenia rolniczego wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Te najmniejsze gospodarstwa nie są w stanie pozwolić sobie na wydatki, które często sięgają bardzo dużych sum. Oczywiście zawsze można rozważyć opcję skorzystania z dotacji unijnych, czy wzięcia kredytu na rozwój gospodarstwa, aczkolwiek ta druga opcja wiąże się z zadłużeniem na długie lata.

Zakup używanego urządzenia rolniczego

Jeżeli nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na zakup nowej maszyny rolniczej, powinniśmy się zastanowić nad zakupem używanej. Ta opcja będzie zdecydowanie lepsza dla nas, jak i dla naszego portfela. Z pewnością możemy stwierdzić, że decydując się na zakup używanego urządzenia, rolnik zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Jednak przed zakupem powinien rozważyć, jaką konkretnie maszynę chce kupić. Nie powinniśmy inwestować w maszyny z niższej półki, ponieważ w przyszłości możemy wyjść na tym niekorzystnie, ponieważ będzie trzeba inwestować w ulepszacze, czy np. naprawa maszyny rolniczej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny rolniczej?

Zapytaliśmy o to eksperta. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o kupnie używanej maszyny rolniczej, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów. Jednak jeśli ta tematyka jest nam całkowicie nieznajoma, powinniśmy poprosić o pomoc specjalistę, który pomoże nam ustalić stan danej maszyny rolniczej. - twierdzi specjalista Michał Kwiatek z firmy Trak-Pol, która zajmuje się między innymi naprawą maszyn rolniczych.

Przed podpisaniem ostatecznych dokumentów zakupu oraz przekazaniu pieniędzy warto sprawdzić takie rzeczy jak między innymi:

  • dokumenty rejestracyjne,
  • dokumenty zakupu maszyny,
  • dokumenty od przeglądów.

Jak widzimy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na nasze główne pytanie. Wszystko jest zależne od tego, ile jesteśmy w stanie wyłożyć pieniędzy na zakup maszyny rolniczej, a także od naszych indywidualnych preferencji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz