Materiał Partnera

Co oferują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Co oferują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Towarzystwa ubezpieczeniowe starają się przyciągać klientów przeróżnymi propozycjami ubezpieczeń od prostych do bardziej rozbudowanych w różnym przedziale cenowym. Jak wybrać ubezpieczenie, które będzie jednocześnie korzystne w razie jakiegoś zdarzenia ale też nie obciąży zbyt twojego budżetu. Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu ubezpieczenia?

Co to jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie jest pisemną umową, zawartą między towarzystwem ubezpieczeniowym a klientem. W ramach tej umowy klient jest zobligowany do terminowej spłaty składek w określonej kwocie, zaś ubezpieczyciel zobowiązuje się do wykonania określonej w umowie czynności. Może to być wypłata świadczenia bądź odszkodowania dotyczących ubezpieczeń majątkowych czy życiowych. Klient może zawrzeć umowę ubezpieczenia dla siebie i wówczas jest jednocześnie ubezpieczającym i ubezpieczonym lub być tylko ubezpieczającym, czyli osobą która zawarła umowę ubezpieczenia na rzecz innej osoby, czyli ubezpieczonego.

Czy ubezpieczenie jest koniecznością?

Wiele osób uważa, że wykupywanie polis jest niekonieczne i bezsensowne. Sądzą, że zbędne są im niektóre ubezpieczenia majątku (szczególnie dobrowolne) lub te na życie . Ale czy na pewno? Posiadanie ubezpieczenia daje wiele korzyści, a przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiesz, że mając wykupione ubezpieczenie (domu, mieszkania, pojazdu, assistans, majątku firmowy, gwarancji, OC dobrowolne, turystyczne, zdrowotne, na życie) w razie wystąpienia jakiś niepożądanych zdarzeń możesz liczyć na odszkodowanie bądź świadczenie, dzięki któremu Ty lub Twoi bliscy będziecie mogli naprawić zaistniałą szkodę lub mieć zagwarantowane leczenie czy wypłatę świadczenia z powodu śmierci osoby najbliższej. A w razie śmierci własnej nie zostawicie rodziny bez zabezpieczenia finansowego. Ubezpieczenie daje gwarancję, że w razie jakiegokolwiek nieszczęścia można liczyć na pomoc Towarzystw Ubezpieczeń. Warto zastanowić się czy w razie zdarzeń losowych czy nieszczęścia jesteśmy przygotowani finansowo na pokrycie wszelkich strat z własnego budżetu czy odłożonej gotówki. Dlatego warto zrobić to przed szkodą i zabezpieczyć  swój majątek oraz siebie i najbliższych, wykupując ubezpieczenie.  Nasza agencja  A.Koper & P.Koper z siedzibą w Warszawie przy ul. Grochowskiej 215 współpracuje z następującymi Towarzystwami: PZU, Allianz, Ergo Hestia, Warta, HDI, Compensa, Wiener, Proama, Generali, w których proponuje szeroki wachlarz ubezpieczeń: komunikacyjnch (OC, AC, NNW, ASS), ubezpieczenia mieszkań, domów, domów w budowie, domków letniskowych, ubezpieczenia biznesowe (gwarancje ubezpieczeniowe, ryzyk montażowo-budowlanych, sprzętu elektronicznego, odpowiedzialności cywilnej przewoźnika w ruchu krajowym i międzynarodowym, OC spedytora, CARGO), ubezpieczenia turystyczne, szkoły, przedszkola i żłobki (ubezpieczenia dla dzieci i nauczycieli), NNW indywidualne i grupowe, ubezpieczenie indywidualne i grupowe na życie, ubezpieczenie posagowe i wiele innych.

Szeroka oferta do wyboru

Wachlarz ubezpieczeń proponowanych przez naszą agencję A.Koper & P.Koper jest tak szeroki, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Dzięki spotkaniu z nami poznasz interesujące Cię oferty tak, by odpowiadało potrzebom i oczekiwaniom Twoim i Twoich bliskich, nie obciążając za bardzo Twojego portfela. Wybierając Ubezpieczenie  komunikacyjne warto wykupić w pakiecie, gdzie do obowiązkowego OC dołączone jest AC i NNW, assistans, szyby, ochrona prawna. Ubezpieczając dom czy mieszkanie możesz je rozszerzyć o wyposażenie, ruchomości domowe, sprzętu elektronicznego wewnątrz lokalu czy domu jak i poza nim, usługi assintans, ogrodzenia, budowli, małej architektury, NNW domowników, OC w życiu prywatnym. Wszystko to można ubezpieczyć zarówno w ryzykach nazwanych (ogień i inne zdarzenia losowe, czy kradzieży z włamaniem i rabunku) czy All risk. Jeśli wybieracie się na wakacje zagraniczne pomyślcie o wykupieniu dodatkowej polisy ubezpieczenia turystycznego – nie wydacie wiele, a biorąc pod uwagę koszty leczenia za granicą lub transportu do kraju, które są ogromne. Ubezpieczenie na życie klient może wybrać takie opcje dodatkowe, które są mu potrzebne (np. leczenie szpitalne, operacje chirurgiczne, czy urodzenie się dziecka, śmierć rodzica). Możesz też pomyśleć o ubezpieczeniu posagowym, które dedykowane jest dzieciom.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz