Materiał Partnera

Co oferują renomowane stacje kontroli pojazdów?

Co oferują renomowane stacje kontroli pojazdów?

Regularne sprawdzanie stanu technicznego pojazdu jest dla jego właściciela obowiązkiem. Pozwala w sposób szybki i profesjonalny wykryć wszelkie nieprawidłowości oraz usterki, co z kolei daje możliwość ich wyeliminowania. Decydując się na badanie w dobrej stacji kontroli, otrzymujemy usługi w pełnym zakresie – co dokładnie są w stanie zrealizować dla klienta diagności?

Badania dla wszystkich pojazdów

W wielu przypadkach właściciele poszczególnych pojazdów mają problem z realizacją badania technicznego. Wynika to nierzadko z niedostatecznego zaplecza technicznego stacji kontroli, dlatego pod tym względem warto zaufać jedynie profesjonalistom. Autocom Bis jest w stanie przeprowadzić badanie stanu technicznego zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych, a nawet ciężarowych. Przystosowana w odpowiedni sposób stacja umożliwia skontrolowanie pojazdów o sporych gabarytach, takich jak chociażby autobusy czy maszyny rolnicze, ale też mniejszych.

Zaliczają się do nich przede wszystkim jednoślady, do których zaliczyć można przede wszystkim motocykle. Co ciekawe, w renomowanych stacjach kontroli pojazdów badanie techniczne przejść może nawet quad czy trójkołowiec, a także motorower. Rozbudowana oferta umożliwia właścicielom wszelkich pojazdów na zbadanie ich stanu i tym samym ewentualne wykrycie usterek. Warto zwrócić uwagę na stacje, które dysponują nowoczesnym sprzętem, takim jak np. linie diagnostyczne Bosch SDL umożliwiające precyzyjne i szybkie badanie stanu technicznego pojazdu.

Kompletna oferta

Renomowane stacje kontroli pojazdów oferują wiele typów badań technicznych. Należą do nich m.in. okresowe, w tym te, które realizuje się przed pierwszą rejestracją, a także po przeprowadzonych zmianach konstrukcyjnych. Badania techniczne nierzadko wykonuje się również w przypadku pojazdów przeznaczonych na taksówkę, do nauki jazdy lub do przewozu materiałów niebezpiecznych, czyli tzw. ADR. W ofercie dobrej stacji kontroli pojazdów znaleźć też można badanie autobusu dopuszczonego do poruszania się z prędkością 100 km/h.

Warto zwrócić uwagę na wyposażenie stacji diagnostycznej. Renomowane miejsca tego typu wyposażone są nawet w dwie linie diagnostyczne i realizują badania w systemie potokowym. Wpływa to na szybkość realizacji usługi i tym samym pozwala zaoszczędzić wiele czasu. Dobra stacja kontroli pojazdów dba o swoich klientów, przypominając im o nadchodzącym terminie badania technicznego – w tym celu wysyłane są powiadomienia SMS lub pocztą elektroniczną. Dzięki temu przegląd techniczny zawsze realizowany jest na czas, co pozwala uniknąć przykrych konsekwencji w postaci mandatu za jego brak.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz