Materiał Partnera

Co obejmuje ubezpieczenie rowerzysty?

Co obejmuje ubezpieczenie rowerzysty?

Coraz więcej osób zamiast komunikacji miejskiej wybiera rower. To wygodny i zdecydowanie szybszy sposób przemieszczania się z punktu do punktu. Tym bardziej że wiele miast wprowadziło uliczne stacje, w których można wypożyczyć jednoślad. Rowerzysta także jest narażony na wypadki i to przecież nie zawsze ze swojej winy. Od negatywnych skutków takich zdarzeń uchroni pakiet ubezpieczeniowy skierowany do osób, poruszających się rowerem.

Ubezpieczenie NNW

Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków to nieocenione ubezpieczenie, nie tylko w przypadku rowerzystów. W razie jakiegokolwiek losowego zdarzenia, w którym ucierpi nasze zdrowie fizyczne, możemy skorzystać z takiej ochrony. Ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie w zależności od warunków podpisanej umowy. Może to być: zwrot kosztów leczenia lub zakupionych leków, świadczenie za określony procent uszczerbku na zdrowiu, leczenie szpitalne lub operację, a w najgorszym przypadku w razie śmierci dla osób najbliższych. Odpowiedni pakiet pomoże nam dobrać agent w kancelarii ubezpieczeniowej, takiej jak Profuzja w Nowej Soli.

Ubezpieczenie OC

To ochrona w razie sytuacji, gdy to my jako rowerzyści wyrządzimy komuś szkodę, na przykład potrącimy pieszego, uszkodzimy innej osobie rower lub samochód podczas jazdy. Z takiej polisy towarzystwo ubezpieczeniowe będzie mogło w naszym imieniu pokryć koszty naprawy mienia lub leczenia poszkodowanego. Nie zawsze trzeba je wykupować osobno. Bardzo często ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym zawarte dodatkowo w polisie na dom lub mieszkanie, również obejmuje takie zdarzenia.

Ubezpieczenie AC

Częściej jest nazywane casco roweru i stanowi zabezpieczenie w razie uszkodzenia lub kradzieży jednośladu. Niejednokrotnie rowery są drogim sprzętem sportowym, a do tego obiektem zdecydowanie łatwiejszym w rabunku niż samochód. Trzymane na balkonach lub w piwnicach są łatwym łupem. Nie rzadziej znikają zaparkowane pod sklepem albo szkołą. Warto więc ubezpieczyć rower od takiej ewentualności. Należy jednak dokładnie zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, które regulują, w jakich dokładnie okolicznościach kradzieży odszkodowanie będzie przysługiwać. Nie zawsze bowiem jednoślad schowany w garażu będzie podlegał takiemu ubezpieczeniu. OWU określają także kryteria odpowiedniego zabezpieczenia roweru przed przywłaszczeniem go sobie przez osobę postronną.

Jeżeli chodzi o uszkodzenia lub pakiet assistance znaczenie będzie miało to, w jaki sposób użytkujemy nasz pojazd. Czy jest to rower wykorzystywany tylko do jazdy rekreacyjnej, a może do uprawiania sportów ekstremalnych? W drugim przypadku prawdopodobnie będzie konieczność wykupienia dodatkowej klauzuli – rozszerzenia, które będzie obejmowało również takie okoliczności.

Opracowanie:
Nowa Sól, Wojska Polskiego 9 lok. 1A
tel. 535 006 294
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz