Materiał Partnera

Co obejmuje ubezpieczenie majątkowe i kto powinien z niego skorzystać?

Co obejmuje ubezpieczenie majątkowe i kto powinien z niego skorzystać?

Posiadany przez nas majątek jest zazwyczaj wynikiem ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń. Dlatego też oczywiste jest, że chcemy chronić dobytek, najlepiej jak się da, a w razie jego utraty otrzymać stosowne zadośćuczynienie. W tym też celu warto wykupić polisę majątkową, która dostosowana jest zarówno do potrzeb osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie majątku i dlaczego powinniśmy z niego skorzystać?

Ubezpieczenie majątkowe dla firm

Każdy przedsiębiorca wie, że zabezpieczenie majątku firmowego jest gwarancją ochrony interesów przedsiębiorstwa w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń. Polisa dla firm powinna być dostosowana do typu danej działalności, dzięki czemu dobrze uchroni nas przed dużymi stratami finansowymi. Jeżeli zdecydujemy się na wykupienie pakietu, możemy liczyć na ochronę budynku przedsiębiorstwa oraz jego wyposażenia przed kradzieżą, pożarem, zalaniem lub innymi, nieprzewidzianymi zdarzeniami. Dzięki ubezpieczeniu majątkowemu możemy również ochronić samochody firmowe, a poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC, warto zdecydować się także na pakiet Assistance i Autocasco.

Zabezpieczenie majątku osób prywatnych

Polisa majątkowa jest również rekomendowana dla osób prywatnych. Zabezpiecza ona każdy interes majątkowy, dzięki czemu możemy być spokojni o naszą własność. Ubezpieczeniem można objąć dom, mieszkanie, samochód, a nawet zaplanowaną wcześniej wycieczkę. Podczas wyboru pakietu trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Warto dobrze rozważyć zakres ochrony, a także sprawdzić, do jakiej maksymalnej kwoty ubezpieczyciel jest w stanie wypłacić odszkodowanie.

Zaufana firma ubezpieczeniowa

Na rynku funkcjonuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które proponują bardzo atrakcyjne oferty ubezpieczeniowe. Wybór więc nie zawsze jest prosty. Jak jednak radzi specjalista z firmy Atut Sp. z o.o., warto skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego, ponieważ zaproponuje nam typ polisy, która będzie dobrze dostosowana do naszych potrzeb. Firmy ubezpieczeniowe zbierają bowiem oferty od różnych towarzystw, dzięki czemu można porównać każdy pakiet pod względem ceny i rodzaju ochrony. Co więcej, eksperci na bieżąco aktualizują swoją wiedzę o nowości rynkowe i przeprowadzają z klientem dokładny wywiad przed zaoferowaniem pakietu. Dzięki temu mamy pewność, że nasz dobytek będzie dobrze zabezpieczony.

Opracowanie:
Gorlice, Wróblewskiego 10
tel. 183 520 339
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz