Materiał Partnera

Co obejmuje praca szewca i jakimi narzędziami się posługuje?

Co obejmuje praca szewca i jakimi narzędziami się posługuje?

Szewstwo to zawód rzemieślniczy, mający długą historię. Dzieli się na ręczne i maszynowe. Profesja ta polega na tworzeniu, naprawie oraz renowacji obuwia. Obecnie, kiedy buty są produkowane masowo przez fabryki, zawód szewca nie jest już tak popularny. Jednak jeśli zależy Ci na wysokiej jakości obuwia  szytego na miarę albo naprawie swojej ulubionej pary butów, to skorzystanie z usług zakładu szewskiego takiego, jak SZEW-BUT z Wrocławia, jest najlepszym rozwiązaniem.

Narzędzia potrzebne w pracy szewca

Każdy szewc, któremu zależy na renomie swojej marki, będzie pracę wykonywał z należytą starannością i precyzją. Poświęcony czas oraz włożone serce w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem sprawiają, że każda para butów wychodząca spod ręki szewca, niezależnie czy jest właśnie uszyta, naprawiona czy też odnowiona, będzie cieszyć klienta o wiele bardziej niż kolejna, kupiona w sieciówce, którą nosi co druga osoba na ulicy. Zarówno stworzenie nowych butów, jak również ich naprawa i renowacja wymaga stosowania odpowiednich narzędzi i sprzętów. Kopyto szewskie służy do formowania butów. Można używać go jako miarę uniwersalną albo wykonać je indywidualnie dla jednego klienta. Młotek szewski posiada z jednej strony wypukłą powierzchnię na obuchu, dzięki której łatwo wbijać gwoździe w miękkie powierzchnie, takie jak skóra, zaś z drugiej widełki ułatwiające wyciąganie gwoździ. Szpilarek to duża szpila z rękojeścią, której zadaniem jest tworzenie otworów w skórze, by umożliwić szycie dratwą. Ta z kolei jest grubą nicią, wykonaną z włókien konopi lub lnu, pokrytą woskiem albo smołą.

Na jakie usługi można liczyć w zakładzie szewskim?

Zakłady szewskie specjalizują się w różnego rodzaju usługach, od napraw do tworzenia zupełnie nowych modeli. Wysokiej jakości naprawy szewskie obejmują takie czynności jak zelowanie, wymiana fleków, szycie i przeszywanie np. rozdartych cholewek, klejenie i umieszczanie w butach zapiętek. U szewca możesz również odświeżyć buty, które mimo regularnej pielęgnacji (czyszczenia, woskowania czy pastowania) wymagają nałożenia specjalistycznych preparatów. Renowacja dedykowana jest butom zniszczonym i bardzo zniszczonym, mającym popękaną, wytartą lub wysuszoną skórę. Jeśli twoje buty mają widoczne przebarwienia, plamy albo straciły swój kolor, oddaj je pod opiekę zakładu szewskiego, gdzie poprzez wieloetapowe czyszczenie, odplamianie bądź uzupełnienie ubytków płynną skórą, otrzymają drugie życie. Jeśli zechcesz mieć nowe, szyte na miarę, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju mokasyny czy czółenka, to dobry szewc wykona je dla ciebie.

Opracowanie:
Wrocław, Bolesława Krzywoustego 308 lok. 1
tel. 693 099 002
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz