Artykuł sponsorowany

Co należy zrobić z ciałem psa po jego śmierci?

Co należy zrobić z ciałem psa po jego śmierci?

Śmierć kogoś bliskiego to niezwykle trudny czas i dotyczy to zarówno momentów, gdy umiera człowiek jak i wtedy, gdy umrze nasz ukochany zwierzak. Warto pamiętać o tym, że w obecnej chwili żadne zwierzę nie może zostać zakopane po śmierci w ogródku i dlatego właśnie powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej na ten temat. Na przykładzie psów postaramy się przybliżyć nieco, co zrobić z ich ciałem po śmierci.

Zabezpieczanie zwłok

Jak wiadomo zarówno w przypadku ludzi jak i zwierząt ich ciała po śmierci w bardzo szybki sposób się rozkładają, przez co na naszej posesji pojawić się może mnóstwo niechcianego robactwa, a także oczywiście bardzo nieprzyjemna woń, a dzieje się to zwłaszcza w momencie, gdy na dworze panuje bardzo wysoka temperatura powietrza. Właśnie z tego względu ciało martwego psa (czy też innego padłego zwierzęcia) należy zabezpieczyć w odpowiedni sposób aby nie dopuścić do wyżej wymienionych czynników. W przypadku psów zabezpieczenie zwłok jest o tyle łatwe, że są to zwierzęta o niezbyt dużych gabarytach w porównaniu na przykład do krów czy koni.

O czym należy pamiętać zabezpieczając zwłoki psa?

W momencie, gdy zamierzamy zabezpieczyć zwłoki martwego psa, musimy pamiętać o zachowaniu pewnych zasad bezpieczeństwa takich jak chociażby założenie gumowych rękawiczek ochronnych a także przygotowaniu odpowiedniego materiału do owinięcia ciała naszego psa. Gdy mamy już wszystko przygotowane, to należy ułożyć psa na przygotowanym wcześniej materiale (na przykład na ręczniku, kocu czy też szczelnym worku) w pozycji leżącej, a także dokładnie go tym materiałem owinąć w całości i wrzucamy całość do worka, a następnie przenosimy ten worek (szczelnie zamknięty) w możliwie najchłodniejsze miejsce na naszej posesji i czekamy na przyjazd firmy zajmującej się transportem zwierząt do utylizacji.

Na czym polega utylizacja zwłok psa?

Utylizacja to nic innego jak proces polegający na spaleniu zwłok padłego zwierzęcia w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu. Jest to usługa zazwyczaj oferowana w gabinetach weterynaryjnych i jest alternatywą dla tradycyjnego pochówku na cmentarzu dla zwierząt.

Komu powierzyć transport zwłok psa do zakładu utylizacyjnego?

Usługi związane z transportem zwłok psa bądź też innego domowego pupila do utylizacji warto powierzyć doświadczonej firmie takiej jak działająca na rynku już od prawie 30 lat firma Figa, której pracownicy zajmują się transportem padłych zwierząt zarówno domowych takich, jak psy czy koty jak i trzody chlewnej, bydła, koni, owiec oraz kóz z gospodarstw rolnych i w bardzo profesjonalny sposób podchodzą do wszystkich powierzonych im zadań z tym związanych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz