Materiał Partnera

Co należy wiedzieć o warunkach montażu mebli?

Co należy wiedzieć o warunkach montażu mebli?

Nie każdy może o tym wie, ale przed zamontowaniem mebli należy odpowiednio przygotować pomieszczenie i zapewnić odpowiednie warunki montażowe ekipie montażowej. Na czym polegają te czynności? Jak odpowiednio przygotować pomieszczenie w domu dla ekipy montażowej? O tym piszemy w poniższym artykule.

Przygotowanie pomieszczenia

Jeśli chodzi o przygotowanie pomieszczenia dla ekipy montażowej, należy przede wszystkim przed ich przybyciem opróżnić dane pomieszczenie, w którym będą montowane meble. Drugim krokiem jest właściwe jego zabezpieczenie przed wystąpieniem uszkodzeń mechanicznych, które mogłyby się przydarzyć podczas wnoszenia oraz przemieszczania sprzętów. Rzecz tyczy się zwłaszcza drogi prowadzącej od wejścia do pomieszczenia, w tym ścian, podłóg i sufitu.

Montaż mebli kuchennych

W przypadku montażu mebli kuchennych, należy także zadbać o przygotowanie pomieszczenia kuchennego, a także podejść instalacyjnych w taki sposób, aby w dniu przybycia ekipy montażowej były one w stanie zgodnym z wytycznymi projektu pomieszczenia kuchennego. Trzeba także powiadomić wcześniej ekipę o ewentualnych wadach ukrytych a także niedociągnięciach, które mogły być wynikiem nieodpowiedniego wykończenia wnętrz oraz instalacji wodno – kanalizacyjnej, wentylacyjnej czy gazowej. W przypadku zmian projektowych takich jak wymiana rodzaju i wielkości sprzętu AGD, zmiany glazury np. z kafli na kamienie, dokładania ścianek karton – gipsu, obniżenie sufitu itp. należy niezwłocznie poinformować o tym ekipę montującą meble kuchenne. Trzeba mieć także na względzie, jakie usługi zwykle nie wchodzą w zakres oferty ekipy montującej, a są to:

  • Montaż podłączeń wodnych
  • Kanalizacyjnych
  • Wyciągo – wodnych
  •  Elektrycznych
  • A także gazowych.

Dziej się tak ze względu na obowiązek posiadania specjalnych uprawnień do montażu wyżej wymienionych instalacji, dlatego w tych przypadkach należy dodatkowo zatrudnić specjalistów z tych dziedzin.

Gdzie można zamówić wysokiej jakości usługi montażowe?

Jeśli potrzebują Państwo dowozu mebli wraz z montażem, to polecamy skorzystanie z usług sprawdzonej i doświadczonej firmy No Problem z Warszawy. Kadra pracownicza tej firmy posiada nie tylko rozległą wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną odnośnie montażu mebli, ale także specjalistyczne elektronarzędzia od renomowanych producentów oraz referencje, będące gwarancją najwyższej jakości oferowanych usług. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą.

Opracowanie:
Michałowice, 3 Maja 6b
tel. 536 220 209
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz