Co musisz zabrać na rejs na Mazurach?

Co musisz zabrać na rejs na Mazurach?

W tym roku planujesz swój pierwszy rejs na Mazurach? Dowiedz się, co koniecznie musisz zabrać. Na rejs trzeba się odpowiednio przygotować. Sprawdź listę obowiązkowych punktów. Przeczytaj, jakie ubrania musisz na pewno spakować i jakie akcesoria muszą znaleźć się w twoim bagażu. Dowiedz się, w co się spakować i co koniecznie sprawdzić przed podróżą.

Jakie ubrania wziąć na rejs?

Jeśli chodzi o obuwie na rejs, przydadzą się przynajmniej dwie pary – takie do chodzenia po jachcie oraz drugie, w których będzie można poruszać się na lądzie. Te pierwsze powinny chronić palce przed ewentualnymi uderzeniami, więc powinny być zakryte i z jasną podeszwą, by nie zostawiać śladów na pokładzie. Buty na brzeg powinny być przede wszystkim wygodne, by długie wycieczki i spacery nie zmęczyły naszych stóp. Nie zapomnij również o parze klapek, które przydadzą się podczas plażowania.

W kwestii odzieży na rejs jachtem niezbędne są nieprzemakalne spodnie oraz kurtka chroniąca przed wiatrem. Latem obowiązkowe są koszulki z krótkim rękawem i szorty. Warto wziąć też lekką bluzę lub sweter. Oczywiście niezbędne są również bielizna i skarpety. Warto wziąć kilka par na zapas w razie przemoczenia. Spakuj też strój kąpielowy i ręcznik.

Podczas wakacji na Mazurach nie można zapomnieć o ochronie przeciwsłonecznej. To podstawa! Weź więc nakrycie głowy. Lepiej niż czapka z daszkiem sprawdzi się kapelusz z rondem, który ochroni uszy i kark przed oparzeniem. Kolejny must-have to okulary przeciwsłoneczne, by chronić oczy przed słońcem i promieniami odbitymi od tafli wody i śnieżnobiałych żagli. Najlepszym rozwiązaniem będą okulary sportowe.

Jakie akcesoria zabrać?

Na jachcie przyda się nóż żeglarski, który sprawdzi się przy pracach na pokładzie. Powinien mieć twarde, zaokrąglone ostrze, a także szpikulec, który pomoże, gdy węzły będą zbyt zaciśnięte. To podstawowe wyposażenie każdego żeglarza.

Z dodatkowych akcesoriów warto wymienić ładowarkę do telefonu i power bank, lornetkę, która przyda się do oglądania odległych widoków podczas rejsu po Mazurach, a także aparat fotograficzny. Nie warto jednak zabierać ze sobą kosztownych lustrzanek, ewentualne zamoczenie może skończyć się źle. Dziś większość smartfonów wyposażona jest w aparat dobrej jakości, więc tyle wystarczy do uchwycenia najważniejszych chwil. W zależności od wyposażenia jachtu można wziąć ze sobą śpiwór lub koc.

Jakie leki i kosmetyki spakować na rejs?

Jeśli chodzi o leki, należy zaopatrzyć się zestaw pierwszej pomocy i podstawowe artykuły higieniczne. Mogą przydać środki przeciwbólowe i opatrunki. Warto mieć ze sobą środki na uczulenie, ponieważ na Mazurach bogata roślinność może dać się we znaki alergikom. Konieczne są również preparaty przeciwko kleszczom i komarom, które bywają naprawdę uciążliwe podczas urlopu na Mazurach. W kwestii kosmetyków nie można zapomnieć o dobrej ochronie przed słońcem. Obowiązkowy jest krem z wysokim filtrem i ewentualnie żel kojący po opalaniu.

W co się spakować?

Jeśli wybierasz się na rejs na Mazury, zapomnij o pakowaniu do sztywnej walizki. Walizki na kółkach sprawdzą się podczas lotu samolotem i wizyty w hotelu. Natomiast na pokładzie jachtu zdecydowanie lepiej sprawdzą się miękkie sportowe torby, które po prostu zajmują mniej miejsca i łatwiej je schować na jednej z półek. Przed wyjazdem sprawdź jeszcze, czy w twoim bagażu znajdują się potrzebne dokumenty – dowód, ewentualnie paszport, a także portfel.

Co jeszcze trzeba sprawdzić przed rejsem?

Na większości jachtów znajduje się tak zwana skrzynka bosmańska, czyli skrzynka z niezbędnymi podczas rejsu narzędziami. Przed podróżą warto jednak sprawdzić jej zawartość. Powinny znaleźć się w niej takie narzędzia jak kombinerki, śrubokręt, piłka do metalu, a także szekle, śruby, zawleczki, i krawaty na zapas.

Przeczytaj, dlaczego musisz odwiedzić Mazury.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz