Materiał Partnera

Co można sprzedać na skupie złomu i metali kolorowych Jobell?

Co można sprzedać na skupie złomu i metali kolorowych Jobell?

Oddawanie złomu na skup to doskonały sposób nie tylko na dodatkowy zarobek, ale również na pozbycie się rzeczy, których z pewnością już nie wykorzystamy. Warto wiedzieć, że, decydując się na ten krok, wspieramy również środowisko – większość surowców, jakie trafiają do takich punktów, poddawana jest recyklingowi, który tchnie nowe życie w przedmioty pozornie nieprzydatne. Co można sprzedać na skupie złomu i metali kolorowych?

Surowce, które można oddać do skupu

Nierzadko przy altanach śmietnikowych zdarza nam się spotkać osoby poszukujące puszek aluminiowych. Rzeczywiście, ten rodzaj opakowania to dość popularny punkt w cenniku skupu złomu. Najchętniej oddawanym do punktu sprzedaży surowcem są jednak metale kolorowe, do których zalicza się najbardziej opłacalna dla sprzedającego miedź, ale także cynk czy ołów. Wysoko na liście uplasowały się również materiały stalowe, takie jak blaszane odpady, elementy karoserii aut, pręty i rury.

Większość działalności przyjmuje również kable miedziane i gliniane, akumulatory ołowiane, silniki elektryczne. Być może to właśnie taki przekrój sprawia, że tego typu działalności nie tracą zainteresowania klientów. Nie jest to jednak cała oferta skupu złomu znajdującego się w Szczecinie.

Gdzie można złomować maszyny?

Żywotność każdej maszyny kiedyś się kończy i jedynym miejscem, w jakim powinna się wówczas znaleźć, jest złomowisko. Utylizacja urządzeń to proces, który wymaga doświadczenia, odpowiedniego przygotowania oraz zaplanowania, a także przestrzegania przepisów BHP oraz zasad dotyczących ochrony środowiska.  W tym miejscu liczy się zarówno bezpieczeństwo specjalistów, jak i troska o przyrodę. Zanim jednak sprzęt, który służył nam przez lata, trafi do prasy, możliwe będzie odzyskanie podzespołów oraz substancji, które da się jeszcze wykorzystać. Po takim demontażu przychodzi czas na ostateczne zezłomowanie.

Między innymi tym procesem zajmuje się firma Jobell, która ma wieloletnie doświadczenie w branży surowców wtórnych. Warto pamiętać o tym, że profesjonalny zakład zajmujący się utylizacją maszyn musi posiadać stosowne zezwolenia, które będą zapewnieniem, że wszelkie podjęte przez niego działania będą zgodne z prawem i bezpieczne dla środowiska.

Skupy złomu cieszą się sporym zainteresowaniem wśród osób, które chcą połączyć przyjemność dodatkowej gotówki z pożytecznym uprzątnięciem obejścia i pozbyciem się niepotrzebnych przedmiotów oraz sprzętów. Jak widać, w ofercie takich punktów znaleźć można o wiele więcej, a w zakres świadczonych usług wchodzi między innymi utylizacja maszyn.
Opracowanie:
Szczecin, Księcia Warcisława I 1
tel. 505 233 685
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz