Materiał Partnera

Co możesz zastawić w lombardzie?

Co możesz zastawić w lombardzie?

W sytuacji, gdy zbliża się termin opłat, a w naszym portfelu wciąż pusto, uratować nam skórę może lombard. Choć miejsca te kiedyś nie cieszyły się dobrą sławą, to dzięki regulacjom prawnym nie mamy się czego obawiać – jest to zupełnie bezpieczny, legalny skup rzeczy wartościowych, który może uratować nas w trudnych chwilach. Poszukując trudnodostępnych przedmiotów, również warto przejrzeć oferty lombardów – można tam odnaleźć prawdziwe perełki.

Jak działa lombard?

Lombard jest miejscem, w którym w pełni dyskretnie i legalnie możesz sprzedać wartościowe przedmioty lub zastawić je na określony czas. Niejednemu z nas zdarzyła się kiedyś trudna sytuacja materialna – skorzystanie z usług lombardu to rozwiązanie bezpieczniejsze i prostsze niż wzięcie tzw. chwilówki, czyli krótkoterminowej pożyczki, której oprocentowanie często jest bardzo wysokie, a do jej otrzymania niezbędne jest przedstawienie dokumentu tożsamości.

Jeśli zależy Ci na dyskrecji i potrzebujesz gotówki, możesz skorzystać z usług lombardu takiego jak Diamond Dictrict w Warszawie. Jeśli posiadasz wartościowe przedmioty, możesz sprzedać je lub pozostawić w lombardzie na przechowanie, czyli skorzystać z tzw. pożyczki pod zastaw. W zamian za pozostawienie w lombardzie na określony czas przedmiotu otrzymujesz kwotę, na którą przedmiot ten został wyceniony oraz zawierasz umowę na konkretny czas przechowywania, po którym wykupujesz dany przedmiot. Warto jednak pamiętać, że po upływie wyznaczonego terminu przedmiot ten zostaje wystawiony na sprzedaż, zgodnie z zawartą umową.

Co możesz zastawić w lombardzie?

Ogromną zaletą lombardów jest szeroki zakres przedmiotów, które możesz w nich sprzedać lub zastawić. Zależą do nich:

  • monety kolekcjonerskie – zarówno obiegowe, jak i kolekcjonerskie,
  • biżuteria – wszelkiego rodzaju pierścionki, sygnety, naszyjniki, kolczyki, obrączki, łańcuszki itp.
  • kamienie szlachetne i brylanty,
  • zegarki,
  • sprzęt elektroniczny RTV,
  • złoto oraz srebro,
  • antyki i militaria.

Co więcej, jeśli posiadasz inne przedmioty o dużej wartości, również możesz negocjować jego sprzedaż lub zastaw – cena ustalana jest na podstawie stanu danego przedmiotu oraz jego wartości rynkowej.

Skup i sprzedaż – czego warto szukać w lombardach?

Skupowane rzeczy lombardy wystawiają na sprzedaż. Ze względu na to, że są to przedmioty używane, ich cena jest niższa, niż w przypadku przedmiotów dostępnych np. u jubilera, warto więc zapoznać się z ofertą lombardów, jeśli poszukujesz konkretnej, wartościowej rzeczy. Często na wystawach lombardów znaleźć można rzadkie, unikatowe przedmioty, których dostępność jest bardzo ograniczona.

Osoby sprzedające wartościowe przedmioty do lombardu przed zawarciem umowy mają obowiązek udowodnienia, że przedmiot jest ich własnością – na podstawie paragonu lub innego dowodu zakupu, dlatego kupując w znanych i cenionych lombardach masz pewność, że przedmioty te nie pochodzą z kradzieży, a zostały umieszczone tam przez ich poprzedniego właściciela.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz