Materiał Partnera

Co możemy samodzielnie wymienić w samochodzie

Co możemy samodzielnie wymienić w samochodzie

Większości z nas trafi się sytuacja, w której nasz samochód po prostu przestanie działać, lub jakaś jego część straci pełną sprawność. Gdy jednak jesteśmy szczęśliwymi nabywcami sztuki bez usterek, oraz dobrze ten samochód serwisujemy, wszystko powinno chodzić bez zarzutów bez lata. Mimo to, że nic się nie zepsuło, może po prostu będziemy chcieli dokupić pewne elementy, a następnie samodzielnie je zamontować? Sprawdź, z czym poradzisz sobie bez specjalistycznych umiejętności.

Światła dzienne

W związku z tym, że od lat mamy obowiązek jeżdżenia samochodem z włączonymi światłami przez całą dobę, powinny one być zawsze sprawne - w przeciwnym razie narażamy się nie tylko na mandat, ale również na spowodowanie niebezpiecznego wypadku. Należy pamiętać o tym, że powinny znajdować się na przodzie pojazdu na wysokości od 25 do 150 centymetrów nad drogą, oraz nie powinny być od siebie oddalone o mniej niż 60 centymetrów. Powinny być zamontowane po dwóch stronach samochodu, w symetrycznej linii, w dokładnie tym samym miejscu. Światła muszą mieć polską homologację, co możemy ocenić po wyrytych literach “RL” widocznych na nich, wraz z symbolem “E” oraz numerem homologacji.  Gdziekolwiek nie zakupimy świateł do jazdy dziennej, do zestawu powinna być dołączona prosta instrukcja, dzięki której poradzimy sobie z montażem oraz demontażem.

Czujnik cofania

Czujniki cofania to bardzo przydatne dodatki, które każdy z nas może zamontować w samochodzie bez najmniejszego trudu. Do ich montażu zazwyczaj w zupełności wystarczy wszystko, co jest w zestawie, może poza małym wiertłem. Wystarczy przymocować czujniki w naszym zderzaku, podłączyć centralę oraz mały głośnik, który będzie nas powiadamiał, gdy zbliżymy się za bardzo do jakiegoś obiektu. Poza tym, każdy taki zestaw jest wyposażony w instrukcję, dzięki której dokładnie każdy sobie z nią poradzi. Wystarczy godzinka czasu i jakiś parking, nawet nie garaż.

Filtr oleju

Filtr oleju możemy wymienić bez trudu samodzielnie, powinno się to robić przy każdej wymianie oleju. Nie powinniśmy oszczędzać na zakupie filtra, ponieważ produkty renomowanych producentów są zdecydowanie lepszej jakości, wykonane z lepszych materiałów i będą służyły nam lepiej. Do jego wymiany wystarczy odpowiedni klucz opaskowy, którym odkręcimy obecny filtr, a potem założymy nowy. Zanim to uczynisz, musisz oczyścić blok silnika, czyli powierzchnię, do której przylegał filtr. Uszczelka filtra powinna zostać posmarowana olejem. Tym razem filtr dokręcamy ręcznie, ponieważ musimy lepiej wyczuć siłę, z jaką to robimy.

Aby zakupić odpowiednie elementy pochodzące od renomowanych producentów, oryginalne - udaj się do Sklep Przemysłowo-Motoryzacyjny Tomasz Błęcki, gdzie będziesz mógł zakupić różnego rodzaju części samochodowe.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz