Materiał Partnera

Co może obejmować ubezpieczenie majątku osób fizycznych?

Co może obejmować ubezpieczenie majątku osób fizycznych?

Ubezpieczenie zdrowotne oraz komunikacyjne to nie wszystko. Dla pełni bezpieczeństwa powinniśmy zdecydować się również na ubezpieczenie majątku. Da nam to gwarancję, że w razie nieszczęśliwych zdarzeń nasz dom i mienie będzie należycie chronione. Rodzajów ubezpieczeń jest kilka, a każde obejmuje inny zakres świadczeń. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie mamy możliwości.

Od ognia i innych zdarzeń losowych

Pożar to duże zagrożenie, które potrafi wyrządzić nieodwracalne szkody. Niekiedy dom po pożarze jest niezdatny do zamieszkania. Zostajemy wtedy dosłownie bez dachu nad głową, co oznaczać będzie dla nas nie tylko ogromne koszty, ale też niewyobrażalny stres.

Poczucie bezpieczeństwa i wsparcie w tak trudnej sytuacji zapewnić nam może ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych. Obejmuje ono ochronę mienia od zniszczeń wyrządzonych przez pożar i wybuch, burze, powodzie, trzęsienia ziemi, ulewny deszcz, grad oraz wszelkie inne czynniki niezależne od nas.

Dokładny zakres ochrony ustalimy indywidualnie z agentem ubezpieczeniowym na podstawie czynników, które potencjalnie mogą się zdarzyć. Bogatą ofertę ubezpieczeń w atrakcyjnych cenach ma Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Dariusza Skowery.

Od kradzieży z włamaniem i rabunku

Ochrona przed kradzieżą z włamaniem oraz rabunkiem to także powszechny element ubezpieczeń domu. To przygnębiające, ale szansa na odzyskanie skradzionego mienia i odnalezienie sprawcy może być niewielka, a my pozostaniemy bezsilni wobec wyrządzonej nam krzywdy.

Dzięki ubezpieczeniu na wypadek kradzieży i rabunku będziemy w stanie odzyskać wartość pieniężną utraconych przedmiotów. To szczególnie ważne zabezpieczenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą, na przykład sklepy lub warsztaty. Tam tego rodzaju ubezpieczenie to nie możliwość, ale także konieczność.

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

To często najkosztowniejsze elementy naszego domu i z tego powodu najcenniejsze pod względem materialnym. Z tego tez powodu są częstym celem kradzieży. Ten rodzaj ubezpieczenia majątkowego pozwala nam zabezpieczyć wybrane przedmioty bez konieczności ubezpieczania całego domu.

Od dewastacji

Choć najczęstszą ofiarą dewastacji padają raczej miejsca publiczne, również osoby prywatne skorzystają na zabezpieczeniu przed tym czynem. Zabezpieczenie na wypadek dewastacji mienia to częsty element ubezpieczeń dla firm, jednak każdy z nas poczuje się bezpieczniej ze świadomością, że jego dom jest chroniony przed celowym zniszczeniem.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym

Polisa OC w życiu prywatnym stanowić będzie zabezpieczenie na wypadek, gdy to my będziemy sprawcami szkód wyrządzonych osobom trzecim. Jeśli zostaniemy zobowiązani do rekompensaty finansowej poszkodowanemu, koszty tego pokryje ubezpieczenie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz