Materiał Partnera

Co mogą zaoferować architekci wnętrz

Co mogą zaoferować architekci wnętrz

Zdolność tworzenia niesamowitych rzeczy to nie tylko praca architektów, ale całego zespołu projektantów, grafików, fotografów i speców od budowlanki. Projektując obiekty od podstaw, modernizując obiekty istniejące, czy też projektując nowe wnętrza, kierują się zasadą traktowania klienta w sposób wyjątkowy.

Zakres działalności

Firma architektoniczna realizuje oczekiwania klienta zarówno indywidualnego jak i biznesowego.

  • Projekty budowlane dotyczą budynków biurowych, budynków gospodarczych, budynków handlowych, budynków przemysłowych, budynków użyteczności publicznej, domów, domów bliźniaków, domów drewnianych, domów ekologicznych, domów energooszczędnych, domów jednorodzinnych, domów kanadyjskich, domów letniskowych, domów parterowych, domów pasywnych, domów piętrowych, domów szeregowych, domów wielorodzinnych, domów z bali, domów z poddaszem, elewacji domów, projekty garaży, hal magazynowych, loftów, mieszkań, projekty przebudowy domów, remontów mieszkań, renowacje budynków a także termomodernizacja budynków
  • Obsługa inwestycji, obejmuje dokumentację projektowa, dokumentacja techniczną, ekspertyzy budowlane, inwentaryzację budowlaną, koncepcję architektoniczna, konsultacje z rzeczoznawcami, nadzór autorski, prognozy oddziaływania na środowisko, projekt wykonawczy, przygotowanie dokumentacji przetargowej, przygotowanie kosztorysu inwestorskiego, uzyskanie pozwolenia na budowę
  • Architektura wnętrz to aranżacja biura, domu, aranżacje pomieszczeń komercyjnych i aranżacje pomieszczeń użyteczności publicznej a także projektowanie wnętrz i mieszkań.

Proces trudny i długotrwały

Od przyjęcia zlecenia do ukończenia prac, przebiega długi i mozolny proces przygotowania dokumentacji, projektowania, remontu i wystroju wnętrz. Sztab ludzi pracuje na zadowolenie klienta, na zmianę cudzego życia na lepsze i nawet trudno sobie wyobrazić wdzięczność, szczęście klientów i ogromną satysfakcję z wykonanej pracy.

Praca firmy architektonicznej to praca twórcza, artystyczna, w której pracować mogą tylko najbardziej twórcze osoby, których umysły są szalejącym żywiołem pomysłów. Żaden, nawet obdarzony dużą wyobraźnią człowiek, nie jest w stanie wyobrazić sobie procesu twórczego projektantów i grafików, geniuszy w swojej dziedzinie. Nie jest bowiem wskazane powielanie gotowych modeli w poszczególnych projektach. Każde zlecenie musi być wyjątkowe, unikalne i na najwyższym poziomie.

Oczywiście istnieją trendy, które są modne w danym sezonie, klienci także potrafią, nawet nieświadomie, zainspirować architektów, ale żadne pomieszczenie nie jest podobne do wcześniej projektowanych a ilość rozwiązań ogranicza jedynie rynek towarów do wykończania wnętrz. Można jednak skorzystać ze specjalnych wymiarowych zamówień, jeśli sklepy nie oferują niepowtarzalnych przedmiotów. Masowe produkcje nie wchodzą w grę.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz