Materiał Partnera

Co-living po polsku, czyli wynajem apartamentów dla pracowników

Co-living po polsku, czyli wynajem apartamentów dla pracowników

Olbrzymi odsetek osób zamieszkałych w dużych miastach stanowią pracownicy centrów biznesowych, zatrudniających nawet do kilku tysięcy osób, wywodzących się ze środowisk międzykulturowych, co oznacza, że dużą liczbę stanowią obcokrajowcy. To między innymi dla nich pracodawcy wynajmują apartamenty. Poznaj funkcjonowanie modelu co-livingu w Polsce.

Czym jest co-living?

Co-livingiem określa się ogólnie miejsce pracy zapewniające możliwość noclegowania. Za granicą, w takich krajach jak Japonia, Korea Południowa czy też Stany Zjednoczone, co-living najczęściej realizuje się przez budowę przez dane przedsiębiorstwo własnego budynku, który będzie przeznaczony do zamieszkania przez pracowników. W Polsce model ten działa na innych zasadach. Najczęściej korporacje, ośrodki przemysłowe, a także kulturalne podejmują współpracę z wykwalifikowanymi firmami, oferującymi wynajem apartamentów. To właśnie w ten sposób realizowana jest na polskim gruncie idea co-livingu, gdzie pracodawca gwarantuje swoim pracowników komfortowe zakwaterowanie. Najczęściej oferowane jest ono osobom z zagranicy bądź nowo pozyskanym pracownikom z innych miast, którzy mogliby mieć trudność ze znalezieniem na własną rękę odpowiedniego lokalu mieszkaniowego (w Polsce jest to najczęściej oferta tymczasowa/krótkoterminowa). Zaletą polskiej wersji co-livingu jest tworzenie dla najmujących przestrzeni rodzinnej, spokojnej, sprzyjającej odpoczynkowi, a także rozwijaniu pasji. Jeśli chodzi o nasz kraj, tego typu zjawisko można zaobserwować głównie w stolicy. Jednym z podmiotów oferujących wynajem apartamentów jest firma Solatium Booking – w jej ofercie znajdują się przepiękne, modernistyczne warszawskie apartamenty, usytuowane w centrum miasta.

Zalety polskiej wersji co-livingu

Największą zaletą polskiego co-livingu jest budowanie swobodnej atmosfery dla pracowników, którzy będą użytkowali apartament. W wynajmowanych dla nich warszawskich lokalach znajdują się wszystkie niezbędne artykuły gospodarstwa domowego, co w połączeniu z niebanalnym wystrojem, daje bardzo wysoki standard. Olbrzymią zaletą apartamentów jest również ich dobra lokalizacja – idealna do prowadzenia nocnego i kulturalnego życia, a także sprzyjająca szybkiemu transportowi do pracy – modele amerykańskie co-livingu oparte są zakwaterowywaniu pracowników w budynkach połączonych z placówkami firm, co niestety negatywnie może wpłynąć negatywnie na ich samopoczucie (brak odpowiedniej równowagi work-life balance).

Przykładowy apartament pod wynajem w Warszawie

Przykładowy apartament pod wynajem w Warszawie może pomieścić cztery osoby, a jego powierzchnia wynosi ponad 50 metrów kwadratowych. Urządzony jest w stylu modernistycznym, a jego jasne meble, ściany i podłogi świetnie współgrają z ilością wpadającego do jego wnętrz światła słonecznego – lokal umieszczony jest na wyższym piętrze, umożliwia podziwianie panoramy miasta i usytuowanego w najbliższej okolicy Pałacu Kultury i Nauki. Tego typu apartament posiada pełne umeblowanie i wyposażenie w standardzie ekskluzywnym – płytę elektryczną, specjalnie wybrane łóżko z idealnymi materacami czy też balkon. Takich miejsc noclegowych jak to opisane jest w naszej stolicy wiele. Należy tylko wybrać dobrą firmę oferującą wynajem apartamentów w atrakcyjnych cenach za dobę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz