Materiał Partnera

Co kupić dziecku na gwiazdkę?

Co kupić dziecku na gwiazdkę?

Na to, by zrobić prezent dziecku, zawsze jest dobry moment. Jednak to właśnie czas Bożego Narodzenia jest chwilą, gdy do sklepów, niemal obowiązkowo, ruszają rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie. Zastanawiasz się, co warto kupić dziecku na gwiazdkę i jak wybrać prezent idealny? Oto kilka wskazówek, które ułatwią podjęcie dobrej decyzji. Trzymaj się ich, a z pewnością dobierzesz upominek, który wywoła uśmiech na buzi obdarowanego.

Czym kierować się przy doborze prezentu gwiazdkowego dla dziecka? Elementów, które warto wziąć pod uwagę jest co najmniej kilka. Zanim rzucisz się w zakupowy wir, zastanów się:

  • ile obdarowywane dziecko ma lat – inny upominek spodoba się 3-4-latkowi, a inny uczniowi ostatnich klas podstawówki;
  • jakie są jego zainteresowania – może pasjonuje się np. lotnictwem czy pracą policji? Jeśli tak upewnij się, że prezent jest powiązany tematycznie z tym obszarem;
  • jaki budżet możesz przeznaczyć na zakup upominku – w dobrych sklepach zabawkowych, np. tym prowadzonym przez firmę Bronisław Czesak www.kamil.pl, znajdziesz akcesoria w bardzo dużej rozpiętości cenowej.

Jeśli zabawki, to jakie?

Najbardziej charakterystycznym prezentem dla dziecka jest oczywiście zabawka. Jeśli jednak dawno już nie kupowałeś tego typu upominków, możesz się zdziwić tym, jak ogromna kolekcja akcesoriów jest dostępna w sklepach. Obok ponadczasowych klasyków, takich jak np. klocki, lalki czy samochody, znajdziesz również nowoczesne zabawki – także te dydaktyczne.

Zabawki dydaktyczne – brzmi mało atrakcyjnie? Wbrew pozorom, te projektowane obecnie zachwycą nawet dzieci, które do nauki szkolnej nie podchodzą z wielkim entuzjazmem. Wśród najciekawszych produktów w tej kategorii znajdziesz np.:

  • zabawki interaktywne w formie quizów i nie tylko – np. takie zintegrowane ze specjalnym „mówiącym piórem”, które, gdy zostanie skierowane na konkretny obszar planszy / książeczki opowie ciekawą historię,
  • domowe „laboratoria” pozwalające eksperymentować np. z tworzeniem kosmetyków, hodowlą kryształów czy poznawać w praktyce prawa fizyki,
  • wciągające gry planszowe,
  • zestawy kreatywne dostosowane do zainteresowań i poziomu dzieci młodszych i starszych.

Wybierając, warto zwrócić uwagę nie tylko na opis zabawki – tj. zawartości pudełka – ale także na oznaczenie kategorii wiekowej. Znajdziesz je na większości produktów. To cenna informacja, która pozwoli Ci ocenić, czy konkretny produkt nada się dla obdarowywanego dziecka. A co z ceną? Wbrew pozorom, wcale nie musi być wysoka. Interesujące zabawki (nie tylko te edukacyjne) znajdziesz już za kilkadziesiąt złotych. Warto więc przyjrzeć się dobrze ofercie i wybrać coś ciekawego.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz