Artykuł sponsorowany

Co decyduje o cenie pokrycia dachowego?

Co decyduje o cenie pokrycia dachowego?
Mówi się, że dach jest wizytówką domu. Trudno nie zgodzić się z tym powiedzeniem, ponieważ jest to najbardziej wyeksponowana część każdego budynku. Aby dach mógł pełnić swoją funkcję techniczną i reprezentacyjną, trzeba wybrać odpowiedniej jakości materiały. Niebagatelną rolę odgrywa również profesjonalne wykonawstwo. Czym sugerować się podczas wyboru pokrycia dachowego, aby okazało się ono finansową katastrofą?

Dachówka i jej rodzaje

Najpopularniejszym rodzajem pokrycia dachowego wciąż jest dachówka. Dzięki bogatej ofercie wzorów, kolorów oraz kształtów świetnie spełnia oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów. Dachówka wyraźnie została podzielona na materiał, z którego ją wykonano. Wyróżnia się dachówki ceramiczne i dachówki betonowe – nazywane również cementowymi. Te pierwsze charakteryzują się ogromną trwałością na warunki atmosferyczne oraz bardzo estetycznym wykończeniem powierzchni. Dostępne są w wersjach matowych oraz połyskowych – w zależności od oczekiwań inwestora. Dachówki ceramiczne nie należą jednak do pokryć tanich. Tak, jak cena dachówki podstawowej często jest akceptowalna, tak już kształtki ceramiczne potrafią przysporzyć prawdziwego bólu głowy. Niestety są one konieczne do wykończenia połaci w sposób systemowy.

Jeżeli chodzi o sam aspekt finansowy, równych sobie nie mają dachówki betonowe. Niestety nie jest to rozwiązanie, które można by uznać za złoty środek. Dachówki betonowe, mimo że często równie trwałe, jak ich ceramiczne odpowiedniki, charakteryzują się bardziej chropowatą powierzchnią oraz mniej estetycznym wykończeniem krawędzi. Niemniej jednak żadna z wymienionych dachówek nie będzie prezentowała się na dachu ładnie bez odpowiedniego położenia. Montaż dachówki jest przede wszystkim złożonym, wieloetapowym procesem. O tym, w jaki sposób będzie leżała dachówka, decyduje wiele czynności wykonanych wcześniej. O czym konkretnie mowa?

Przygotowanie połaci dachowej

Rola doświadczenia w pracach dekarskich jest absolutnie kluczowa. W pierwszej kolejności trzeba położyć warstwę wstępnego krycia. W zależności od rodzaju dachu oraz technologii będzie to membrana dachowa lub papa. Następnie przechodzi się do przygotowania drewnianego stelażu pod dachówkę, czyli kładzenia kontrłat i łat dachowych. To od tego zależał będzie efekt estetyczny.

Dlatego dobrze, jeżeli wykonawcą połaci dachowej jest profesjonalna firma. Zdecydowanie należy do nich firma Rem-Bud, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej zapewnia klientom dostęp do usług związanych nie tylko z budową dachu, ale także całego domu. Jedynie połączenie dobrej jakości materiałów oraz umiejętności wykonawcy może spowodować, że dach będzie wyglądał tak, jak na wizualizacjach projektowych
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz