Co daje peeling kawitacyjny? Poznaj efekty zabiegu

Co daje peeling kawitacyjny? Poznaj efekty zabiegu

Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych sposobów na dogłębne oczyszczenie naszej skóry. Dzięki zjawisku kawitacji po zabiegu możemy cieszyć się gładką i promienną skórą. Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na jego wykonanie w salonie kosmetycznym? Masz wątpliwości, czy ten zabieg jest dla ciebie? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj zalety peelingu kawitacyjnego.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Czym jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to dogłębny sposób na oczyszczenie skóry. Działa on na głębokie warstwy naskórka, złuszczając go, dzięki czemu skóra po jego wykonaniu jest gładka i promienna. Jaki jest sekret jego skuteczności? To kawitacja - zjawisko fizyczne zmiany postaci ciekłej w gazową, które może wystąpić dzięki zmniejszaniu ciśnienia. To właśnie dlatego skórę przed nabiegiem zawsze należy zwilżyć wodą różaną lub solą fizjologiczną. 

Peeling kawitacyjny doskonale sprawdza się stosowany na twarz, szyję oraz dekolt. Efekt zabiegu zauważalny jest niemal od razu, dlatego kawitacja cieszy się dużą popularnością we wszystkich salonach kosmetycznych. Aby były one trwałe, zabieg najlepiej powtarzać w 10, 12 seriach raz w tygodniu. Osoby z cerą wrażliwą powinny wykonywać kawitację raz na dwa tygodnie.

Zanim się jednak na nią zdecyduje, należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do jej wykonania. Są to między innymi: nowotowry, ciąża, ostre stany zapalne skóry, ciężka niewydolność krążenia a także obecność w ciele części metalowych, jak rozrusznik serca czy aparat na zębach.

Zalety peelingu kawitacyjnego

  1. To jeden z najlepszych sposobów walki z objawami cery tłustej i trądzikowej. Jego regularne wykonywanie redukuje ilość sebum, oczyszcza skórę, wspomaga leczenie trądziku i zapobiega tworzeniu się nowych wykwitów, dzięki temu, że odblokowuje on ujścia gruczołów łojowych. Ponadto peeling kawitacyjny oczyszcza skórę z martwego naskórka i hamuje namnażanie się bakterii.
  2. Przywraca szarej cerze dawny blask i koloryt. Już po pierwszym zabiegu nasza skóra będzie wyglądać na bardziej wypoczętą. Peeling przywróci jej naturalny koloryt, a przez delikatny masaż, który jest wykonywany podczas zabiegu skóra będzie bardziej elastyczna - to za sprawą zwiększonej ilości wytworzonego przez nią kolagenu. Zabieg stymuluje również nawodnienie, działa kojąco i regenerująco.
  3. Powoduje dłuższe utrzymywanie się kosmetyków do pielęgnacji i makijażu. To dlatego, że skóra po peelingu kawitacyjnym jest zadbana i wypielęgnowana, a wtedy wszystkie kosmetyki lepiej się wchłaniają, a makijaż lepiej wygląda i dłużej się utrzymuje. 
  4. Wygładza zmarszczki. Dzięki temu, że nasza skóra jest w dobrej kondycji, kosmetyki przeciwzmarszczkowe lepiej się wchłaniają, a ich działanie jest silniejsze. Mikromasaż podczas zabiegu poprawia krążenie i metabolizm komórkowy, pobudza odbudowę komórek i przyśpieszenie odnowy biologicznej. Wspiera również miejscową produkcję kolagenu i elastyny, co sprzyja spłyceniu zmarszczek mimicznych.
  5. Przygotowuje skórę do następnych zabiegów. Kawitacja może być łączona z innymi zabiegami kosmetycznymi, np. peelingami  z użyciem kwasów. Takie połączenie pozwala na szybsze usunięcie niedoskonałości cery tłustej i zanieczyszczonej o zgrubiałej strukturze.
Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz