Co daje masaż relaksacyjny?

Co daje masaż relaksacyjny?

Zastanawiasz się, czy masaż relaksacyjny faktycznie działa i jaki wpływ ma na nasz organizm? Sprawdź, jak wyglądają różne techniki i kiedy masaż jest wskazany. Do wyboru są m.in. masaże na sucho i masaże z olejkami, które mają zastosowanie w aromaterapii.

Na co pomaga masaż tajski?

W tego rodzaju masażu nie używa się żadnych natłuszczających olejów. Masaż tajski bywa określany jako „joga dla leniwych”, ponieważ w czasie zabiegu osoba masowana przyjmuje różne pozycje rozciągające charakterystyczne dla joginów. Masażysta uciska powoli różne partie mięśni, by w ten sposób doprowadzić do ich rozluźnienia, używając nie tylko dłoni, ale także stóp, łokci czy kolan. Masaż bez olejków pozwala nie tylko poprawić kondycję fizyczną, ponieważ wzmacnia i rozciąga ciało, w tym mięśnie i stawy, ale także wpływa na sferę psychiczną – działa wyjątkowo relaksująco. Osoby zmagające się ze stresem powinny skorzystać z tego typu masażu. Zabieg pomoże również w ujędrnieniu skóry i redukcji cellulitu.

Jak działa aromaterapia?

Masaż tajski z olejkami, czyli po prostu masaż olejkowy lub aromaterapia, to łagodniejsza wersja masażu tajskiego. W czasie zabiegu stosuje się delikatne techniki masażu z wykorzystaniem odprężających i odżywiających skórę olejków. Aromaterapia działa zbawiennie na cały organizm – likwiduje napięcie i stres, regeneruje zmęczone ciało, usprawnia krążenie krwi, a nawet pomaga pozbyć się toksyn. Wiele osób w czasie masażu zasypia, co jeszcze bardziej wpływa na odprężenie i dobry nastrój.

Masaże relaksacyjne z Indii, Hawajów i Japonii

W profesjonalnych gabinetach odnowy biologicznej możemy skorzystać z różnego rodzaju masaży relaksacyjnych. Są wśród nich zabiegi popularne, a także mniej znane, których tradycja wykonywania wywodzi się z odległych zakątków świata. Przekonaj się, jaki masaż relaksacyjny wybrać.

Technika masażu pochodząca z Indii jest powiązana z pojęciem tantry, czyli filozofii duchowego rozwoju. Masaż tantryczny pozwala uzyskać harmonię ciała i duszy. Sesja masażu trwa ok. 1-2 godziny, w czasie której masażysta wykorzystuje aromatyczne olejki. Dzięki masażowi i zapachowi olejków organizm zostaje wprowadzony w stan głębokiego odprężenia. W niektórych gabinetach masaż obejmuje również stymulację miejsc intymnych.

Masaż pochodzący z Hawajów oznacza dokładnie „naciskanie, ugniatanie”. Masaż lomi lomi wpływa nie tylko na ciało, ale także duszę. Przede wszystkim pozwala pozbyć się bólu mięśni, z którym zmaga się wiele zestresowanych osób. Masaż pobudza krążenie krwi i podnosi odporność. Masażysta wykorzystuje swoje przedramiona, dlatego zabieg polecany jest osobom, które lubią intensywne masaże. Potocznie określany jest również jako masaż polinezyjski.

Masaż Shiatsu wywodzi się z Japonii. Zgodnie z filozofią masażystów Shiatsu przyczynami wszelkich dolegliwości jest nieprawidłowy przepływ energii Chi w naszym organizmie. Masaż jest wykonywany w pozycji leżącej lub siedzącej i nie używa się do niego żadnych olejów. Zabieg polega na wykorzystywaniu siły nacisku, a dokładniej uciskaniu punktów energetycznych całymi dłońmi, palcami, łokciami, a czasami stopami. Masaż łagodzi bóle głowy, pleców, bóle menstruacyjne, zmniejsza napięcie szyi, karku i barków. Polecany jest osobom zestresowanym i cierpiącym na bezsenność.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz