Artykuł sponsorowany

Co bardziej się opłaca adaptacja projektu gotowego czy wykonanie projektu indywidualnego?

Co bardziej się opłaca adaptacja projektu gotowego czy wykonanie projektu indywidualnego?

Wybór projektu to jedna z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych decyzji przed rozpoczęciem budowy wymarzonego domu. W tym przypadku istnieją dwa rozwiązania. Można zdecydować się na gotowy projekt dostępny w biurze lub zlecić zaprojektowanie indywidualnego budynku. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne i na które warto się zdecydować? Sprawdź, zanim podejmiesz decyzję.

 

Gotowy projekt domu – co przemawia na jego korzyść?

 

Podejmując decyzję o skorzystaniu z gotowego projektu domu, można liczyć na niezwykle szeroką oraz różnorodną ofertę. Dzięki temu da się z łatwością dopasować wizję budynku do swoich oczekiwań, uwzględniając takie kwestie, jak:

  • powierzchnię,
  • liczbę pokoi,
  • rodzaj zabudowy – parterowy lub piętrowy,
  • garaż w bryle domu lub wolnostojący.

 

Pracownicy firm, które zajmują się przygotowaniem takich projektów, jak np. Gorsky Design, zauważają, że gotowe propozycje to możliwość zobaczenia obiektu na zdjęciach lub w wirtualnym projekcie 3D. Zaletą skorzystania z tego rozwiązania jest opcja ingerowania w projekt. Dotyczy to przede wszystkim kwestii związanych z ułożeniem pomieszczeń wraz z ich przeznaczeniem. Tego typu ingerencje nie stanowią większego wyzwania dla specjalistów, którzy z łatwością dopasują projekt do wymagań klienta. Elementem przemawiającym za tym wyborem jest również sama cena. Gotowe projekty są znacznie tańsze, a dodatkowo, jeżeli nie ma konieczności wprowadzania zmian, czas otrzymania niezbędnych dokumentów jest dość krótki – zazwyczaj nie trzeba czekać dłużej niż 7 dni. W przypadku modyfikacji jest to kilka tygodni.

 

Indywidualny projekt domu – kiedy warto się na niego zdecydować?

 

Decydując się na indywidualny projekt domu, można liczyć na jego dokładne dopasowanie do działki. Przygotowanie dokumentacji uwzględnia wszystkie elementy, włącznie z nachyleniem gruntu czy rodzajem podłoża. Klienci decydujący się na tego typu rozwiązanie mogą liczyć na wyjątkowy i niepowtarzalny projekt, który powstaje w oparciu o wytyczne przyszłych właścicieli domu. Niestety, jak każde rozwiązanie, także to na pewne wady. Należy do nich dość długi czas oczekiwania na pełną dokumentację, jak również znacznie wyższy koszt.

 

Projekt gotowy czy indywidualny?

 

Decyzja dotycząca wyboru projektu zależy od wielu czynników. Jest to budżet, jakim dysponuje właściciel czy jego indywidualne oczekiwania. Nie bez znaczenia jest również czas. Wiele osób chce rozpocząć budowę najszybciej jak to możliwe – wówczas gotowa dokumentacja jest tak naprawdę najlepszą opcją.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz