Materiał Partnera

Cisza, spokój i natura – zalety polskich Mazur

Cisza, spokój i natura – zalety polskich Mazur
Kraina Tysiąca Jezior jest coraz bardziej cenionym rejonem turystycznym w kraju, jednak urok tych terenów cenią również przybysze zza granicy. Nie bez powodu Mazury uznawane są za jedno z 30 najpiękniejszych miejsc na świecie. I choć każdego roku turystów przybywa, wciąż jest tu wiele miejsc całkowicie dziewiczych, nietkniętych ręką cywilizacji.


Za główne regiony turystyczne w Polsce wciąż uważa się ścisłe wybrzeże latem oraz góry w sezonie zimowym. Tymczasem osoby, dla których najważniejszym elementem wczasów jest spokój i możliwość całkowitego wyciszenia, doceniają niesamowite walory mazurskich jezior – mówi nasz rozmówca z Hotelu Azzun. Choć wiele miejscowości posiada bardzo mocno rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, okolica wciąż nie utraciła specyficznej atmosfery wynikającej z bliskości prawdziwej, dzikiej przyrody.


Spokojne wody mazurskich jezior

Najważniejszym walorem przyrodniczym regionu są oczywiście jeziora, które czynią to miejsce rajem dla miłośników sportów wodnych. Po wodach Mazur pływają statki wycieczkowe, szaleją tu windsurferzy i amatorzy kitsurfingu. Jeśli od zawsze zazdrościłeś marynarzom, właśnie tutaj możesz podszkolić się w żeglarstwie, a nawet zyskać patent. Stosunkowo od niedawna Mazury przyciągają też nurków, a ponieważ głębiny tych jezior są wciąż mało znane, nurkowanie tutaj jest wielką przygodą.


Wędrując między jeziorami

Mazury można oczywiście zwiedzać pieszo albo rowerem, ale najodpowiedniejszą opcją zdaje się skorzystanie z jednego z licznych szlaków kajakowych. Krajobrazy oglądane z perspektywy kajaku zaskakują różnorodnością, a przede wszystkim zapierają dech w piersiach ogromem i wręcz odczuwalną mocą królującej tu natury. I faktycznie, przyroda jest tutaj zdecydowanie ważniejsza niż zdobycze cywilizacji i spotyka się z wielkim szacunkiem – przekonuje nasz rozmówca z Hotelu Azzun. Niemal 50% powierzchni Mazur stanowią obszary chronione, a w całym województwie znajduje się ponad 110 rezerwatów!


Możliwość uprawiania sportów wodnych oczywiście nie wymusza na gościach takiej konieczności. Tym, którzy wolą spokojniejsze sposoby spędzania wolnego czasu, Mazury umożliwiają całkowity relaks na licznych plażach, leśnych łąkach i szlakach. Dzięki świetnym ośrodkom wypoczynkowym, rozsianym dyskretnie po całej Krainie Tysiąca Jezior, zwiedzający mają możliwość czerpania jednocześnie z kojących właściwości natury i rewelacyjnych zabiegów SPA.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz