Artykuł sponsorowany

Ciepły montaż systemów okiennych – jak zadbać o izolację termiczną budynku?

Ciepły montaż systemów okiennych – jak zadbać o izolację termiczną budynku?

Technologia ciepłego montażu okien, przede wszystkim opiera się o prawidłowe umieszczenie systemu okiennego w danym typie ściany, a także zastosowaniu odpowiednich materiałów łączeniowych i uszczelniających. Tysiące firm na polskim rynku, przeprowadza bowiem instalacje okien, czy też drzwi oraz parapetów, w niedokładny sposób, co doprowadza do obniżenia właściwości energooszczędnych szyb. Jeśli budujesz budynek pasywny, zawsze podejmuj zatem współpracę z renomowanym wykonawcą.

Z jaką firmą podjąć współpracę?

Zanim dowiesz się, czym jest ciepły montaż, powinieneś wiedzieć, z jaką firmą najlepiej podejmować współpracę. Jeśli zależy Ci na wznoszeniu budynku pasywnego tj. energooszczędnego, lub takiego który nie będzie generował dodatkowych kosztów grzewczych, postaw na kooperację z przedsiębiorstwem usługowo-handlowym. Najlepsi specjaliści systemów okiennych i drzwiowych, są bowiem zatrudniani w firmach, które gwarantują sprzedaż okien, drzwi, rolet oraz parapetów, a także ich sprawny montaż. Zwróć uwagę na to, czy dany podmiot swoją ofertę kieruje zarówno do klientów indywidulanych, jak i instytucjonalnych – biznesowych i publicznych – oraz czy jego produkty pochodzą od sprawdzonych producentów. Jeśli nie znasz się na klasach okien, wystarczy, że poznasz kilka uniwersalnych parametrów systemów energooszczędnych i porównasz je z okazaną u dystrybutora deklaracją własności użytkowych. Współpracując jednak z dobrym dostawcą i montażystą, możesz liczyć na pełne, bardzo wnikliwe doradztwo techniczne. Tym na rynku wyróżnia się między innymi firma WIDEK-MONT, która działa w Sosnowcu i okolicach (miejscowości: Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, a nawet Katowice).

Ciepły montaż – dlaczego ma takie znaczenie i na czym polega?

Nowoczesne systemy okienne, oferowane na rynku, tworzone są w technologii energooszczędnej. Ich konstrukcje wyposażone są w profile ze specjalnymi, ciepłymi wkładkami, a szyby są zespolone, najczęściej w konfiguracji potrójnej z zastosowaniem wypełniaczy, w postaci gazów szlachetnych – argonu, czy kryptonu. Kupując takie okna, aby wykorzystać ich pełen potencjał energooszczędności, należy je zatem odpowiednio zamontować. Tu wkraczają idee ciepłego montażu, który przede wszystkim opiera się o dokładne umieszczenie okna w otworze, a także o wyeliminowanie wszystkich szczelin i mostków termicznych – najwięcej ciepła ucieka właśnie poprzez nieprawidłowe zainstalowanie systemu okiennego. Ważne jest zastosowanie odpowiednich materiałów łączeniowych, a także uszczelniaczy. Istotne jest także to, że technika ciepłego montażu jest inna dla ścian jednowarstwowych, dwuwarstwowych, a także trzywarstwowych.

Warto wiedzieć! Jeśli zależy Ci na niskich kosztach ogrzewania, zastosuj w swoim budynku okna o współczynniku przenikania ciepła Uw w zakresie 1,3 – 0,8 (i poniżej) W/m2K. Łącząc takie rozwiązanie z techniką ciepłego montażu, wentylacją mechaniczną z rekuperatorem odzysku ciepła, z klimatyzacją, a także odpowiednią izolacją elewacyjną np. lekką-mokrą, uzyskasz niemalże środowisko termiczne, charakterystyczne dla budownictwa pasywnego. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz