Materiał Partnera

Cięcie laserowe detali stalowych

Cięcie laserowe detali stalowych

Stal twardą i miękką obrabia się w celu uzyskania elementów o charakterystycznych, pożądanych kształtach. Nierzadko konieczne jest stworzenie detali wymagających ogromnej precyzji przy obróbce. Rozwiązaniem sprawdzającym się w tym wypadku jest usługa cięcia stali metodą laserową. Wykorzystanie nowoczesnej wiązki do obróbki tego typu materiałów ma wiele zalet – jakich dokładnie?

Niezwykła dokładność przy cięciu laserowym

Obróbka stalowych elementów poprzez cięcie laserowe to sposób wykorzystywany m.in. w budownictwie, ale nie tylko. Korzystają z niego również inne branże, w tym chociażby motoryzacja. Cięcie laserem sterowane jest komputerowo, co gwarantuje wysoką precyzję, zgodność z założeniami projektowymi oraz powtarzalność zrealizowanych usług. To spory atut, który w połączeniu z wysoką wydajnością takiej obróbki sprawia, że jest ona jedną z najczęściej wykorzystywanych w przypadku tworzenia stalowych wyrobów.

Precyzja przy cięciu stali laserem oznacza dokładność sięgającą nawet 0,1 mm. Taka dokładność daje również szereg innych możliwości. Do zastosowań lasera przy obróbce materiałów stalowych zalicza się również ich grawerowanie czy znakowanie. Takie właśnie usługi realizuje firma Pacostal Sp z o.o., która do tego celu posiada nowoczesny park maszynowy i wykwalifikowaną kadrę pracowników. Wszystko to sprawia, że w ten sposób można przygotować nawet bardzo skomplikowane elementy ze stali. Co jeszcze dobrze jest wiedzieć o cięciu laserowym?

Parametry techniczne przy cięciu laserowym

Obróbka laserowa materiałów ze stali daje możliwość przygotowania detali gotowych do użytku. Oznacza to, że prace wykończeniowe nie są potrzebne, co ogranicza wydatki poniesione przez klienta chcącego uzyskać gotowy element stalowy. Krawędzie są gładkie, równe, a w przy produkcji wieloseryjnej – zgodne z innymi wyrobami poddanymi wcześniej obróbce. W sprawdzonych zakładach zajmujących się laserowym cięciem stali maksymalne wymiary arkusza sięgają nawet wartości rzędu 2000 x 6000 mm. Sprawia to, że obróbce można poddać zarówno niewielkie, jak i spore elementy.

Ważnym parametrem technicznym jest również grubość cięcia. W przypadku stali nierdzewnej i konstrukcyjnej osiągane wartości sięgają 25-30 mm. To w zupełności wystarczające możliwości nawet przy zaawansowanym cięciu skomplikowanych detali. Niewątpliwym atutem cięcia laserowego jest też jego szybkość. Realizowanie zaawansowanych zleceń w krótkim czasie i z należytą precyzją to atuty, jakie przemawiają za wykorzystaniem lasera do obróbki elementów stalowych.

Opracowanie:
Wrocław, Grabiszyńska 241
tel. 71 356 53 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz