Artykuł sponsorowany

Cięcie i obróbka drewna

Cięcie i obróbka drewna

Praca z drewnem to zadanie dla wytrwałych. Wymaga ona czasu, cierpliwości i należytej dokładności. Nieocenioną pomocą w cięciu i obróbce drewna są specjalne narzędzia oraz maszyny stolarskie. Na rynku znaleźć można wiele pozycji o różnych zastosowaniach. Istnieją także różne metody obróbki. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej na temat sposobów obróbki drewna oraz jakie narzędzia i maszyny stosuje się w pracy z tym materiałem.

Narzędzia i maszyny do pracy z drewnem

Drewno to niezwykle uniwersalny materiał o szerokim zastosowaniu. Można wykorzystać go do budowy domu oraz stworzenia funkcjonalnego zestawu mebli i pięknych dekoracji. Drewno służy do wytwarzania drzwi, ram okiennych, listew i wielu innych elementów wyposażenia mieszkania. Materiał ten świetnie nada się do stworzenia zarówno małych, prostych przedmiotów, jak i tych dużych, pełnych drobnych szczegółów. Poświęcając drewnu odpowiednią ilość czasu i zaangażowania, można uzyskać z niego mnóstwo wspaniałych, zupełnie różnych od siebie rzeczy. Aby obróbka oraz cięcie drewna przebiegały jak najsprawniej i dały możliwie najlepsze efekty, warto zainwestować w odpowiednie narzędzia i maszyny. Ich wybór będzie zależał od tego, jaki produkt chcemy uzyskać.

Wśród narzędzi stolarskich znaleźć można różnego rodzaju piły, m.in. piły ramowe i jednouchwytowe oraz dłuta, papiery ścierne, tarniki, pilarki, szlifierki, frezarki, tokarki, giętarki a także szereg innych narzędzi ręcznych i zasilanych akumulatorowo bądź za pomocą prądu elektrycznego. Maszyny do cięcia drewna oferuje np. Zakład Ślusarsko-Mechaniczny Rafał Gomułka. W asortymencie przedsiębiorstwa znajdują się artykuły takie jak świdry do łupania drewna, łuparki i rębaki do drewna, rozdrabniacze do gałęzi oraz cyrkularki i krajzegi. Praca z drewnem może być czasochłonna, jednak stosowanie profesjonalnych narzędzi i maszyn stolarskich znacznie skróci i umili ten proces.

Metody obróbki drewna

Można wyodrębnić wiele sposobów obróbki drewna. Jednym z nich jest frezowanie. Do tego typu obróbki stosowane są frezarki, za pomocą których można uzyskać bogactwo kształtów, detali oraz zdobień. Kolejną metodą jest wykorzystujące tokarki do drewna toczenie, w efekcie którego drewno przybiera kształt bryły obrotowej. Dzięki szlifowaniu drewna staje się ono bardziej równe oraz gładsze. W tym celu używa się szlifierek i specjalnego papieru. Obróbkę i cięcie drewna można wykonać samodzielnie lub zlecić je fachowcom. Za sprawą doświadczenia i dobrze wyposażonego warsztatu, firmy specjalizujące się w pracy z drewnem optymalnie wykonają powierzone zadania.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz