Artykuł sponsorowany

Chmura czy serwer: jakie rozwiązanie wybrać dla swojej firmy?

Chmura czy serwer: jakie rozwiązanie wybrać dla swojej firmy?

Obecnie każda firma powinna mieć swoją stronę internetową. W ten sposób dociera do większej liczby klientów. Chmura czy serwer? Takie pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Serwer musi działać niezawodnie i nie rujnować firmowego budżetu. Strona powinna ładować się błyskawicznie. Teraz nikt nie lubi czekać. Wybór serwera jest niezwykle ważny dla firmy, która chce dynamicznie się rozwijać.

Chmura

To technologia, która pozwala nieskończonej liczbie serwerów działać jako jedna jednostka. Centrum Wynalazków Daniel Karcz tłumaczy, że informacje przechowywane “w chmurze” to takie, które są przechowywane w wirtualnej przestrzeni. Może ona pobierać zasoby z różnych fizycznych koncentratorów strategicznie rozmieszczonych na całym świecie. Te koncentratory są rzeczywistymi serwerami. Serwery w chmurze wykorzystują klastrowane systemy plików lub dużą sieć pamięci masowej. Hostowane i wirtualne dane maszynowe są dostosowywane przez decentralizację. W przypadku awarii nie ma większego problemu.

Zainstalowany jest również hiperwizor, aby obsłużyć system partycjonowania różnych rozmiarów serwerów w chmurze. Zarządza również przydzielaniem zasobów fizycznych do każdego serwera w chmurze, w tym rdzeni procesorów, pamięci RAM i przestrzeni pamięci.

Dedykowany serwer

Serwer dedykowany nie korzysta z wirtualnej technologii. Wszystkie zasoby są oparte na możliwościach i ograniczeniach pojedynczego elementu. Jest odizolowany od wszelkich innych wirtualnych przestrzeni wokół niego w oparciu o sprzęt. Wybierając serwer, zwróć uwagę na wydajność, szybkość, trwałość i niezawodność. Wszystkie zasoby tego serwera są dostępne dla jednego konkretnego klienta, który wynajmuje lub kupuje fizyczny sprzęt. Są dostosowane do potrzeb klienta. Zwraca się tutaj uwagę na pamięć masową, pamięć RAM, obciążenia pasma  i typ procesora. Dedykowane serwery są najpotężniejsze maszyny na rynku. Często składają się wiele procesów.

Chmura hybrydowa

Łączy cechy chmury i serwerów dedykowanych. Korzysta z dedykowanych rozwiązań w chmurze. Hybryda może również łączyć prywatne i publiczne serwery w chmurze z dedykowanymi serwerami. Ta konfiguracja zwiększa zakres dostosowywania strony. Sprawdza się doskonale w aplikacjach SaaS, które wymagają elastycznych i skalowalnych rozwiązań. Zwykle serwery dedykowane wykorzystuje się dla aplikacji zaplecza. Moc tych serwerów tworzy niezawodne środowisko do przechowywania i przenoszenia danych. Front-end jest hostowany na serwerach w chmurze. Chmura hybrydowa spełnia świetnie potrzeby różnych firm.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz