Materiał Partnera

Chcesz odzyskać piękny i zdrowy uśmiech – zadbaj o zęby w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym

Chcesz odzyskać piękny i zdrowy uśmiech – zadbaj o zęby w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym

Każdy z nas przeżył ten moment, kiedy poczuł dyskomfort lub ból w jamie ustnej. Jeśli mieliśmy szczęście i całe życie dbaliśmy o zęby, jedna wizyta u stomatologa pozbawi nas problemu. Często jednak zaniedbujemy stan naszego uzębienia. W pewnym momencie okazuje się nawet, że straszliwy ból nie daje nam spać w nocy. Ból zęba może mieć łagodną postać, ale może również mieć ostry charakter, wówczas pacjent odczuwa duży dyskomfort i nieprzyjemne pulsowanie. Silny ból zęba nie występuje bez powodu, zazwyczaj wskazuje na nieodpowiednią higienę zębów i zaniedbanie. Rozwijający się stan zapalny zęba może prowadzić do zainfekowania zatok, a nawet serca. Bólu zęba nie można więc lekceważyć.

W czym pomoże nam wizyta w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym.

Kiedy nasz problem z uzębieniem staje się nie do zniesienia, szukamy pomocy. Najlepiej wybrać gabinet, taki jak  Lidia Nazdrowicz-Rutecka Specjalistyczny gabinet stomatologiczny, gdzie na pewno otrzymamy właściwą pomoc. Nie każdy dentysta poradzi sobie z poważnymi problemami. Lepiej zdecydować się na gabinet specjalistyczny, gdzie  leczenie obejmuje także:

  • leczenie kanałowe,

  • zakładanie licówek,

  • zakładanie koron,

  • zakładanie mostów ceramicznych,

  • zakładanie protez szkieletowych.

Oczywiście usługi protetyczne dedykowane są z głównej mierze osobom starszym, ale zdarza się, ze i młodzi tracą zęby stałe i potrzebują protez. Ponadto w takim gabinecie zajmują się leczeniem zepsutych zębów, usuwaniem zębów oraz odbudową estetyczną zębów, które zostały utracone na skutek choroby przyzębia lub podczas wypadku. W specjalistycznym gabinecie używa się także aparatu rentgenowskiego, za pomogą którego można ocenić stan uzębienia. Usuwa się też  próchnicę (nawet w zębach mlecznych), wypełnia braki zębowe i zakłada różnego rodzaju protezy zębowe. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się także zabiegi wybielania zębów. Stosuje się wtedy odpowiednie materiały, które powodują trwałe i szybko widoczne rezultaty. Ponadto w specjalistycznych gabinetach zajmują się chirurgią stomatologiczną, głównie w przypadku, kiedy zęba nie można uratować lub wyrósł on w nieodpowiednim miejscu. Specjalizują się również w usuwaniu kamienia i osadu nazębnego. Stomatolodzy ogromny nacisk kładą też na higienę jamy ustnej, o której przypomina się  pacjentom. Specjalistyczny gabinet stomatologiczny wyposażony jest w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt medyczny, który umożliwia mi przeprowadzanie dokładnych badań. Na podstawie uzyskanych wyników można bowiem podjąć decyzję o wyborze metody leczenia. Na specjalne życzenie pacjentów stosuje się obecnie znieczulenie miejscowe w każdej czynności,  dokładając wszelkich starań, by atmosfera w gabinecie była przyjazna i przestało pokutować mniemanie, że u dentysty „musi boleć”.                         

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz