Artykuł sponsorowany

Chcesz mieć w domu zdrowe powietrze o odpowiedniej wilgotności

Chcesz mieć w domu zdrowe powietrze o odpowiedniej wilgotności

Sposobów walki z suchym powietrzem w mieszkaniu ludzkość zna wiele. To na przykład częste pranie i suszenie ubrań w pokoju, hodowanie roślin, mokre ręczniki na grzejnikach. Nic jednak nie zastąpi dobrego nawilżacza powietrza, który nie tylko nawilża, ale też jonizuje i oczyszcza powietrze. Nawilżacz powietrza jest zdrowy i dobry dla nas i naszego otoczenia, ale musimy go kupować z rozmysłem, w przeciwnym razie możemy co najwyżej sprawić sobie mało wydajnego „łapacza kurzu”. Dobry nawilżacz bowiem to taki, który ma łatwo dostępne filtry, zużywa mało energii, informuje nas o braku wody w zbiorniku, czy ma funkcję regulacji przepływu pary.

Co oferują nam producenci i sprzedawcy nawilżaczy powietrza?

Głównym przedmiotem działalności takich firm jak Wilpo s.c. jest produkcja systemów nawilżania powietrza. W ich asortymencie można znaleźć systemy wysokociśnieniowe, a także instalacje na sprężone powietrze. Oferowane przez nich produkty znalazły już zastosowanie w drukarniach oraz zakładach przemysłu drzewnego i włókienniczego w Polsce i poza granicami. Do zakresu świadczonych przez takie firmy usług należy:

  • projektowanie systemów nawilżania,

  • montaż systemów nawilżania,

  • dostawa systemów nawilżania,

  • uruchomienia instalacji,

  • monitoring,

  • rejestracja wilgotności,

  • rejestracja temperatury.

Zapewniają poza tym zarówno serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny. Produkty mają za zadanie utrzymywanie odpowiedniej wilgotności względnej powietrza. Ma to korzystny wpływ na zmniejszenie ilości odpadów, ograniczenie postojów maszyn w produkcji, zmniejszenie strat w procesie magazynowania surowców, a także zmniejszenie ilości kurzu, pyłów i zawiesin w powietrzu. Zapewniają polepszenie mikroklimatu w pomieszczeniach.

Dlaczego tak ważne jest dla człowieka nawilżenie powietrza w mieszkaniach?

Obniżona wilgotność powietrza powoduje m.in. uczucie suchości w nosie i jamie ustnej. Jest to szczególnie odczuwane w nocy, niektóre osoby mogą mieć wtedy problem z zaśnięciem. Mogą też wystąpić bóle głowy, wzmożone ataki astmy i złe samopoczucie. Również skóra negatywnie reaguje na niską wilgotność powietrza. Może to prowadzić do obniżenia odporności na infekcje i gorszej pracy systemu immunologicznego. U niemowląt pojawia się wtedy „sapka” – dzieci zaczynają oddychać przez usta, co może zwiększyć podatność na infekcje. Wilgotność względna powietrza o wartości poniżej 30% nie jest wskazana ze względów fizjologicznych. Prawidłowe nawilżenie jest bardzo istotne dla człowieka, a nawet ratować go od licznych chorób.

Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz