Artykuł sponsorowany

Charakterystyka ubezpieczeń komunikacyjnych

Charakterystyka ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenie samochodu to jedna z obowiązkowych spraw, o których musi pamiętać każdy jego właściciel, ponieważ brak takowego podczas kontroli drogowej skutkować może dość sporymi sankcjami. Oprócz ubezpieczenia OC możemy również wybrać innego typu ubezpieczenia komunikacyjne, dlatego właśnie postaramy się przybliżyć nieco ich rodzaje oraz charakterystykę.

Czym są ubezpieczenia komunikacyjne?

Ubezpieczenia komunikacyjne to szeroka kategoria ubezpieczeń dotyczących pojazdów poruszających się po naszych drogach i dotyczą one zarówno tych obowiązkowych polis jak i dobrowolnych, które są często bardzo przydatnym dodatkiem. Głównym celem takowego ubezpieczenia jest oczywiście zabezpieczenie naszego portfela, a także nas samych przed kosztami, jakie musielibyśmy ponieść w związku z wypadkiem drogowym.

Jakie wyróżniamy ubezpieczenia komunikacyjne?

Jak wiadomo, ubezpieczenia komunikacyjne dzielą się na kilka rodzajów, wśród których wymieniamy:

  • Ubezpieczenie OC - Jest to chyba najbardziej nam wszystkim znany rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego, choćby właśnie dlatego, że jest ono obowiązkowe w przypadku posiadania zarejestrowanego pojazdu. Pełna nazwa tej polisy oznacza ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i oczywiście w przypadku, gdy braliśmy udział w wypadku drogowym, którego byliśmy sprawcą, to nasza ubezpieczalnia musi pokryć wszelkie koszty napraw a także leczenia osób, które ucierpiały w takim wypadku, zaś gdy to my jesteśmy poszkodowani, to otrzymujemy rekompensatę od ubezpieczyciela osoby, przez którą ucierpieliśmy.
  • Ubezpieczenie AC - Auto Casco to ubezpieczenie, które bardzo często oferowane jest w pakiecie z ubezpieczeniem OC i jest ono również bardzo przydatne, ponieważ zapewnia nam ochronę oraz wypłatę odszkodowania w momencie kradzieży bądź uszkodzeń pojazdu związanych z innymi czynnikami niż wypadek drogowy.
  • Ubezpieczenie Assistance - Kolejne dodatkowe i dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, dzięki któremu z kolei jesteśmy zabezpieczeni w trakcie jakiejkolwiek podróży, ponieważ dzięki assistance mamy zapewnioną pomoc drogową, a także lawetę w przypadku cięższych wypadków. Bardzo często usługa assistance umożliwia także otrzymanie samochodu zastępczego w przypadku, gdy naprawa auta potrwa sporo czasu.
  • Ubezpieczenie NNW - Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków umożliwia nam uzyskanie odszkodowania w momencie, gdy my jako kierowca bądź osoby znajdujące się w naszym pojeździe doznają jakichkolwiek uszkodzeń ciała podczas kolizji drogowej.

Gdzie możemy wykupić ubezpieczenia komunikacyjne?

Wszelkiego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjne możemy wykupić u renomowanych agentów ubezpieczeniowych takich jak Paweł Krzak, który poza samymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi posiada również w swojej ofercie między innymi ubezpieczenia zdrowotne a także polisy na życie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz