Materiał Partnera

Charakterystyka siatek zgrzewanych

Charakterystyka siatek zgrzewanych

Mimo swojej prostej budowy siatka zgrzewana jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów służących do wykonywania różnego rodzaju ogrodzeń. Można się na nią natknąć na każdym kroku, co świadczy o jej funkcjonalności i możliwości wszechstronnego zastosowania. Co konkretnie sprawia, że siatka zgrzewana jest tak chętnie wykorzystywana? Jakimi zaletami się charakteryzuje?

 

Czym wyróżnia się siatka zgrzewana?

Siatka zgrzewana to solidna i sztywna konstrukcja. Tym, co odróżnia ją od innych rodzajów siatek, jest sposób łączenia ze sobą drutów. Są one przymocowane do siebie w miejscach, w których stykają się ze sobą, poprzez zgrzewanie.

Druty mogą być uformowane w oczka prostokątne i to różnych rozmiarów. Ponadto siatka może być wykonana z rozmaitych tworzyw. Do jej produkcji wykorzystuje się druty stalowe, cynkowo-aluminiowe, ze stali nierdzewnej lub druty ocynkowane. Siatka ocynkowana charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na czynniki atmosferyczne. Jednak nie tylko te cechy zadecydowały o jej ogromnej popularności.

Siatka zgrzewana, mimo swojej sztywności i stabilności, jest wyjątkowo lekka. Ponadto osoby, które zdecydowały się ją wykorzystać, podkreślają, że jej montaż jest bardzo prosty oraz szybki. Siatka ta jest także estetyczna, a jej wygląd nie wpływa niekorzystnie na wizerunek przestrzeni” – mówi ekspert z firmy METALZBYT z Poznania.

 

Do czego można wykorzystać siatkę zgrzewaną?

Siatki zgrzewane są często wykorzystywane jako ogrodzenia nieruchomości – domów jednorodzinnych czy osiedli mieszkaniowych. Oprócz tego znalazły zastosowanie w branży budowlanej podczas wykonywania przegród, balustrad ochronnych, a nawet ścian działowych. Sprawdzają się też jako element służący do zbrojenia betonu.

Z siatki zgrzewanej tworzy się również regały oraz półki, które można spotkać w sklepach. W zakładach przemysłowych jest ona wykorzystywana jako zabezpieczenie maszyn, a także jako materiał na kosze na odpady segregowane oraz pojemniki do transportu.

Ma ona zastosowanie w rolnictwie. Można z niej wykonywać klatki dla zwierząt oraz ogradzać nią wybiegi. Nadaje się do tworzenia boksów i wolier dla ptaków. Siatka zgrzewana jest też niezastąpiona w ogrodzie. Przy jej pomocy można konstruować obiekty małej architektury czy pergole.

Montaż oraz demontaż siatki zgrzewanej są bardzo łatwe i nie wymagają używania wielu dodatkowych akcesoriów. Dlatego może zostać ona wykorzystana w każdym gospodarstwie domowym i służyć jako kojec dla zwierząt lub pułapka na szkodniki.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz