Artykuł sponsorowany

Charakterystyka nowoczesnych kamperów

Charakterystyka nowoczesnych kamperów

Patrząc na zdjęcia wnętrz nowoczesnych, dobrze wyposażonych kamperów, często możemy mieć w pierwszej chwili wrażenie, że oglądamy kompleksową kawalerkę czy elegancki domek letniskowy za miastem. Kampery to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią podróżować i czuć się niezależnie. Zamiast misternie planować całą podróż krok po kroku, możemy po prostu zaplanować wynajem kampera. Czym charakteryzują się nowoczesne kampery i dlaczego wojaże nimi są naprawdę przyjemne?

Spontaniczna i bezpieczna podróż

Zanim przejdziemy do charakterystyki nowoczesnych kamperów, warto wspomnieć, dlaczego wyjazd kamperem to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie niezależność i lubią spontaniczne podróże. Załóżmy, że planujemy wybrać się na tygodniowy urlop w górskich okolicach, zwiedzić w tym czasie kilka miast i zdobyć dwa szczyty. Możemy zarezerwować wcześniej noclegi w miastach, które zamierzamy zwiedzić, ale nie możemy przewidzieć, jaka będzie pogoda w czasie naszego wyjazdu. Nie wiemy więc, które dni będą najlepsze na przemierzanie górskich szlaków, a które jednak lepiej spędzić zwiedzając zamki, pałace, muzea i inne miejskie perełki. Gdy zdecydujemy się na wynajem kampera, nic nas nie ogranicza, więc spontanicznie możemy zmieniać wstępne plany. Jednocześnie jesteśmy bezpieczni, bo nie musimy się obawiać, że jeśli nie dokonamy wcześniejszej rezerwacji noclegów, nie uda nam się znaleźć wolnego pokoju.

Nowoczesne kampery – różne modele, różne wyposażenie

Nowoczesne kampery wielu marek to różne modele przeznaczone dla różnej liczby osób, które mogą nimi wygodnie podróżować. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Kampery Trójmiasto.pl z Żukowa, obecnie na topie są kampery z poliestrowym nadwoziem, ścianami i dachem bez drewna. Mają boczne okna z podwójnymi szybami, często także okna dachowe i okna drzwiach wejściowych. W drzwiach wejściowych zamontowana jest moskitiera, dzięki czemu przy otwartym skrzydle do wnętrza pojazdu nie dostają się uporczywe owady. Standardem staje się mocowanie bagażnika rowerowego. Nowoczesny kamper wyposażony jest w zestaw kuchenny, zlewozmywak, kuchenkę gazową (opcjonalnie dodatkowo gazowy piekarnik), podgrzewacz wody i oczywiście lodówkę. Do dyspozycji mamy oddzielny prysznic. Wyposażenie dodatkowe to na przykład klimatyzacja, telewizja satelitarna, komplety garnków, sztućców, kubków itd., turystyczny stół i dopasowane do niego krzesła.

Na koniec warto też dodać, że zdecydujemy się na wynajem kampera od naprawdę profesjonalnej firmy, możemy liczyć na bezpłatne szkolenie z obsługi pojazdu i oczywiście dopytać o wszystkie kwestie, które budzą nasze wątpliwości przed podpisaniem umowy.

Oceń artykuł (2)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz