Artykuł sponsorowany

Charakterystyka instalacji niskoprądowych

Charakterystyka instalacji niskoprądowych

Instalacje niskoprądowe stają się coraz bardziej popularne. Szeroko wykorzystywane są w magazynach, halach produkcyjnych, biurowcach czy budynkach użyteczności publicznej. Większość instalacji słaboprądowych związana jest z zapewnieniem bezpieczeństwa wewnątrz budynku. Coraz częściej są one również wykorzystywane przy zakładaniu inteligentnych domów.

Czym są instalacje teletechniczne?

Instalacje teletechniczne charakteryzują się tym, że działają na niskich napięciach prądu takich jak na przykład 12 V czy 24 V. Nośnikiem do transmisji sygnałów są najczęściej kable miedziane, rzadziej fale radiowe lub przewody światłowodowe. Ponadto, na instalacje niskoprądowe składają się także urządzenia zabezpieczające, a także przyrządy ochronne, sterujące, łączeniowe oraz obudowy, baterie, UPS-y i zespoły prądotwórcze. Instalacje teletechniczne tworzą systemy sygnalizacji pożaru oraz dźwiękowy system ostrzegawczy (DSO). Obsługują one także monitoring budynków oraz telewizję przemysłową. To one są podstawą działania alarmów, sieci komputerowych, telefonicznych czy urządzeń kontroli dostępu, które służą na przykład do monitorowania czasu pracy. Co więcej, dzięki tym instalacjom możliwe jest korzystanie z domofonów i wideodomofonów. Często instalacje niskoprądowe łączą się, tworząc sieci, a co za tym idzie, zwiększają funkcjonalność budynków i łączność wewnątrz nich. W gospodarstwach domowych instalacje te umożliwiają zarządzanie za pomocą internetu, telefonu czy głosu na przykład wentylacją, klimatyzacją czy ogrzewaniem. Jest to wygodne i modne rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają klienci, mówi specjalista zatrudniony w firmie Te Kom sp. z o.o. Usługi telekomunikacyjne budowa sieci światłowody działającej na terenie Szczecina. 

Kto może wykonać instalację niskoprądową? 

Wykonanie instalacji niskoprądowej warto zlecić profesjonalnej firmie, która wykonuje swoje zlecenia na najwyższym poziomie, wykorzystując przy tym najnowsze technologie. Istotna jest także gwarancja na świadczone usługi — dzięki niej można mieć pewność, że firma realizująca zlecenie dołoży wszelkich starań, aby było ono wykonane rzetelnie. Należy także zwrócić uwagę, czy zatrudnieni pracownicy mają odpowiednie kwalifikacje, wiedzę techniczną i spełniają wymogi stawiane przez prawo budowlane. Dodatkowym atutem są krótkie terminy realizacji powierzonych zadań oraz trzymanie się wcześniej ustalonych warunków. Przed wybraniem danej firmy, warto również przeczytać opinie na jej temat.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz