Materiał Partnera

Charakterystyka idealnego miejsca na organizację firmowych szkoleń

Charakterystyka idealnego miejsca na organizację firmowych szkoleń

Firmowe szkolenie pracowników wcale nie musi oznaczać nudnego spotkania w biurowej sali konferencyjnej. Pracodawcy coraz częściej decydują się na organizację szkoleń wyjazdowych, podczas których zespół nie tylko zdobywa nowe umiejętności, ale ma też  okazję integrować się w przyjemnych warunkach.

Wyjazdowe szkolenie firmowe

Współcześnie pracodawcy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne w budowaniu relacji w zespole jest zapewnienie pracownikom dostępu do szerokiej wiedzy i umożliwienie podnoszenia kompetencji – zauważa nasz rozmówca z Hotelu Libero w Miliczu.

Coraz częściej firmowe szkolenia mają charakter wyjazdowy. Dzięki temu szkolenia, łącząc przyjemne z pożytecznym, nie są odbierane jako przykry obowiązek, ale okazja do aktywnego wypoczynku. Organizacja udanego szkolenia wymaga wyboru właściwego lokalu.

Czego oczekiwać od sali konferencyjnej

Przede wszystkim wielkość sali musi odpowiadać przewidywanej liczbie uczestników. Zanim więc zaczniesz poszukiwania odpowiedniego lokalu, policz dokładnie, ile osób weźmie udział w szkoleniu. Zastanów się także, jakie ustawienie stołów i krzeseł będzie odpowiednie dla charakteru planowanego szkolenia.

Pomieszczenie, w którym będą odbywały się zajęcia szkoleniowe musi być dobrze wyposażone. Komfort uczestników bez względu porę roku zapewni klimatyzacja. Potrzebne może okazać się także sprzęt multimedialny, w tym rzutnik z ekranem oraz odpowiednie nagłośnienie. W każdej sali szkoleniowej powinien też znaleźć się tradycyjny flipchart i oczywiście – dostęp do Internetu.

Posiłki w czasie szkolenia

W trakcie wielogodzinnego szkolenia trzeba będzie się posilić. Wybierając miejsce na organizację firmowego szkolenia upewnij się, że hotel czy ośrodek konferencyjny zapewnia uczestnikom przynajmniej przerwę kawową. W dobrych ośrodkach szkoleniowych będziesz miał także możliwość skorzystania z oferty ciepłych posiłków, a nawet organizacji bankietu po godzinach zajęć.

Szkolenie wyjazdowe z noclegiem

Jeśli na organizację szkolenia wyjazdowego wybierzesz urokliwe miejsce z dala od miasta, zadbaj o to, by pracownicy mieli gdzie zostawić swoje samochody. Innymi słowy upewnij się, że przy sali szkoleniowej znajduje się odpowiednio duży, bezpłatny parking. Zapoznaj się dokładnie z ofertą hotelu, by mieć pewność, że zapewni uczestnikom szkolenia pokoje noclegowe o wysokim standardzie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz