Materiał Partnera

Charakterystyka automatów do mycia podłóg

Charakterystyka automatów do mycia podłóg
Nie wszystkie automaty do mycia podłóg oferują podobne funkcje i poziom wykonania, dlatego warto przed wyborem zwrócić uwagę na kilka czynników, które pozwolą na zakup odpowiedniego urządzenia dostosowanego do naszych potrzeb. Co jest ważne przy podejmowaniu decyzji o tego typu inwestycji? O tym przeczytacie w poniższym artykule – zapraszamy.

Sposób sterowania i szerokość czyszczenia

Maszyny, których zadaniem jest czyszczenie podłóg, mają dwojaki sposób sterowania – mogą być samojezdne lub prowadzone. W pierwszym przypadku automat jest kierowany przez kierowcę siedzącego za kółkiem, co jest świetnym rozwiązaniem na dużych przestrzeniach, kiedy trzeba umyć podłogę w wielkiej hali magazynowej lub sklepowej. Urządzenia prowadzone, jak sama nazwa wskazuje, są kierowane przez operatora idącego za automatem.

Przy wyborze maszyny czyszczącej warto zwrócić również uwagę na szerokość czyszczenia oraz ssawy. Każdy z modeli posiada bowiem możliwość regulacji szczotki. Wpływa to bezpośrednio na efektywność konserwacji podłóg, a im szersze automaty do mycia podłóg, tym skuteczniejsze sprzątanie dużych powierzchni. Mniejsze pomieszczenia mają więcej zakamarków, które należy wyczyścić bardziej zwrotnym urządzeniem, dlatego wybór zależy od charakterystyki przestrzeni, jaką przyjdzie nam myć.

Rodzaj podłóg i sposób zasilania

Oprócz wielkości przestrzeni należy mieć na uwadze rodzaj czyszczonych podłóg. Niektóre automaty oferują zaawansowane szorowanie, które przydaje się w niektórych sytuacjach (nie jest ono jednak potrzebne w przypadku posadzek kafelkowych, które są łatwe w czyszczeniu). Ta opcja pozwala na efektywne wymycie podłogi, na której zalega wyjątkowo nachalny brud, renowację podłóg drewnianych, a także krystalizację posadzek kamiennych. W pracy z szorowarką nacisk kładzie się na dokładne pozbycie różnego rodzaju zanieczyszczeń bardziej niż na umycie jak największej powierzchni. 

Automaty do mycia podłóg mają także zróżnicowany sposób ładowania.

Urządzenia wykorzystywane do czyszczenia małych powierzchni powinny być zaopatrzone w odpowiedni przewód do zasilania sieciowego, natomiast do pracy na dużych przestrzeniach niezbędne jest wykorzystanie maszyn na akumulator, które wymagają optymalnego naładowania – wyjaśnia doradca handlowy z firmy ActiveBrand sp. z o. o., która specjalizuje się w doradztwie, obejmującym ogólnie rozumiane utrzymanie czystości we wszelkich obiektach, także wymagające niestandardowych rozwiązań.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz