Materiał Partnera

Ceramiczna ochrona lakieru

Ceramiczna ochrona lakieru

Zabezpieczenie ceramiczne lakieru to usługa oferowana przez salony pielęgnacji pojazdów. Rozwiązanie, która pozwala w znaczący sposób zwiększyć trwałość lakieru zdobywa coraz większą popularność. W dzisiejszym artykule skupimy się na przedstawieniu największych zalet jakie może przynieść zabezpieczenie powłoką ceramiczną. Ponadto opiszemy poszczególne etapy zabezpieczania lakieru tą metodą.

Do 5 lat spokoju

Zabezpieczenie powłoką ceramiczną to aktualnie najtrwalsza ze znanych metod ochrony lakieru oraz innych powierzchni. Powłoka ceramiczna wykazuje się niezwykłą twardością, gładkością oraz odpornością na zużycie. Po nałożeniu powłoki ceramicznej na powierzchni lakieru pojawia się przezroczysta warstwa o grubości 2-3 mikronów. Dzięki niej lakier jest odseparowany od działania czynników zewnętrznych, do których możemy zaliczyć uszkodzenia mechaniczne, promienie UV, kwaśne deszcze, sól drogową. Ochrona ceramiczna zapobiega powstawaniu rys, zadrapań oraz odprysków, a tym samym chroni portfel właściciela przed koniecznymi naprawami lakierniczymi.

Możliwość samodzielnej aplikacji

Nałożenie powłoki ceramicznej można przeprowadzić samodzielnie. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Brak wiedzy i odpowiednich umiejętności może doprowadzić do pozostawienia brzydkich śladów, których usunięcie będzie wymagało polerowania lakieru. Dużo lepszym pomysłem będzie jednak powierzenie tego zadania firmie, która posiada umiejętności oraz doświadczenie w tego typu pracach. Odwiedzając salon pielęgnacji pojazdów Deep Shine w Szczecinie możecie liczyć na profesjonalne zabezpieczenie ceramiczne lakieru.

Proces aplikacji powłoki ceramicznej można podzielić na 5 etapów:

 • dokładne odtłuszczenie powierzchni,
 • nałożenie 6-8 kropli na satynową mikrofibrę owiniętą na aplikatorze i aplikacja powłoki ceramicznej na aplikator,
 • krzyżowe i jednorazowe nakładanie powłoki ceramicznej na niewielkie powierzchnie (o wymiarach ok. 50x50 cm),
 • obserwacja nałożonej powłoki, w momencie kiedy zacznie przybierać kolory tęczy (po ok. 2 min.) trzeba rozpocząć polerowanie przy pomocy mikrowłókna,
 • nakładamy kolejne powłoki (optymalnie 3 warstwy), po odczekaniu godziny od zakończenia polerowania poprzedniej powłoki.

Efekt lustra

Po aplikacji wszystkich 3 warstw uzyskamy niesamowity efekt. Może się wydawać, że samochód został oblany ciekłym szkłem. Powierzchnia lakieru tworzy doskonałe, lustrzane odbicie. Efekt jest piorunujący zarówno w przypadku zupełnie nowych samochodów, jak i nieco starszych aut.

Odpychanie brudu

Powłoka ceramiczna posiada właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że na powierzchni lakieru tworzy idealnie gładką taflę, która odpycha brud oraz cząsteczki wody. Dzięki temu karoseria pojazdu pozostanie w idealnie czystym stanie przez długi czas. To oznaczać będzie dużo rzadsze wizyty w myjni samochodowej. Dla zachowania optymalnej powłoki niezbędna jest jej regularna konserwacja. Proces ten należy powtarzać raz na 1,5 roku w przypadku normalnego użytkowania lub raz w roku w przypadku intensywnej eksploatacji. Konserwacja powłoki wydłuża jej żywotność do 9 lat.

Kompleksowa ochrona

Powłoka ceramiczna może być stosowana również na innych elementach pojazdu. Za jej pomocą możemy zabezpieczyć:

 • szyby,
 • uszczelki,
 • felgi,
 • elementy plastikowe,
 • elementy chromowane,
 • reflektory.

Zabezpieczenie ceramiczne lakieru to doskonały sposób na uzyskanie zapierającego dech w piersiach wyglądu auta. Powłoka ceramiczna jest nie tylko efektowna, ale także pozwala efektywnie chronić lakier przed wodą i brudem. A co najważniejsze aplikacja powłoki ceramicznej chroni pojazd przez 9 lat!

Opracowanie:
Szczecin, Łukasińskiego 108AA
tel. 512 360 901
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz