Materiał Partnera

Centrum Medyczne Medjana i jego pomoc w dolegliwościach całego ciała

Centrum Medyczne Medjana i jego pomoc w dolegliwościach całego ciała

Centrum Medyczne Medjana należy od ośrodków zdrowia, które odznaczają się szerokim zakresem usług oraz profesjonalnie wyposażonymi gabinetami. Oznacza to, że w jego strukturze można wyróżnić wiele specjalizacji, między innymi neurologię, dermatologię lub pulmonologię. Przeczytaj i dowiedz się, z jakimi dokładnie zaburzeniami zajmują się wymienione dziedziny.

Czym jest neurologia?

Neurologia jest działem medycyny, który zajmuje się schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego wraz z jego częścią obwodową. Zwykle związane jest to z szeregiem procesów niszczących właśnie ten element ciała człowieka. Centrum Medyczne Medjana to ośrodek oferujący leczenie między innymi w zakresie dolegliwości układu nerwowego. Należy wiedzieć, że najczęściej pojawiającym się schorzeniem tego rodzaju jest rwa kulszowa, padaczka, wszelkie zwyrodnienia kręgosłupa oraz stany będące następstwem udaru. Ponadto lekarz neurolog pomaga w sytuacji, gdy dokuczają bóle głowy (migreny), choroba Parkinsona lub Alzheimera, bądź w obrębie mózgu pojawił się guz o różnym pochodzeniu.

Co robi lekarz dermatolog?

Dermatolog jest osobą specjalizującą się w diagnostyce, jak i leczeniu zmian pojawiających się na skórze. Lekarz wykonujący ten rodzaj działań odpowiada za wszelkie nieprawidłowości takie jak podejrzane i dokuczliwe kurzajki, pieprzyki, nowotwory, problemy z cerą czy też grzybicą. Dermatolog to również pomoc w zakresie atopowego i łojotokowego zapalenia skóry, świerzbu, łuszczycy, wszawicy, a nawet łupieżu. W Centrum Medycznym Medjana specjalista z tej dziedziny medycyny jest dostępny dla wszystkich osób potrzebujących konsultacji.

Pulmonolog – pomoc w przypadku chorób płuc

Natomiast choroby występujące w obrębie dróg oddechowych zazwyczaj leczone są przez specjalistę nazywanym pulmonologiem. Jego wiedza medyczna oraz praktyka umożliwiają mu zlokalizować problem związany z długotrwałym kaszlem, pojawiającymi się dusznościami w klatce piersiowej czy świszczącym oddechem. Nierzadko to osoba odpowiadająca za leczenie astmy oskrzelowej, zapalenia płuc, gruźlicy, mukowiscydozy, a nawet zmian nowotworowych pojawiających się w strukturze całego układu. Pulmonolog jest jednym ze specjalistów, którzy są dostępni w ramach leczenia w Centrum Medycznym Medjana. Należy wiedzieć, że lekarz ten potrafi także pozbyć się ciała obcego znajdującego się w tchawicy, oskrzelach bądź płucach lub wypisać skierowanie na turnus sanatoryjny.

Opracowanie:
Radom, Czachowskiego 21a
tel. 48 363 33 73
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz