Materiał Partnera

Cechy dobrych koszy magazynowych

Cechy dobrych koszy magazynowych

Magazyny i hurtownie to miejsca, które powinny charakteryzować się doskonałą organizacją przestrzeni. Za utrzymanie należytego porządku odpowiedzialność ponoszą personel oraz odpowiednie wyposażenie. Dlatego w pomieszczeniach przeznaczonych do składowania muszą znajdować się funkcjonalne oraz solidne kosze. Jakie najlepiej sprawdzą się w magazynie? Czym konkretnie powinny się wyróżniać?

Wytrzymałość

Kosze siatkowe, które znajdują się w magazynie, muszą być przystosowane do długiej oraz intensywnej eksploatacji. Z pewnością będzie w nich przechowywany różnego typu towar, a także będą one zmieniały miejsce położenia. Dlatego ich konstrukcja musi być wytrzymała oraz solidna. Muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne, częste przestawianie, załadowywanie oraz rozładowywanie.

Pojemność oraz ładowność

W każdym magazynie szczególną uwagę zwraca się na jak najlepsze wykorzystanie powierzchni. Dlatego używane tam kosze magazynowe powinny być nie tylko pojemne, ale też dostosowane do tego, aby można było w nich przechowywać jak najcięższy ładunek. Im więcej towaru można będzie w nich składować czy transportować, tym korzystniej wpłyną na usprawnienie pracy w magazynie.

Funkcjonalność

Kosze magazynowe wykonuje się z niezwykle sztywnej siatki metalowej. Dlatego pojemniki tego typu powinny charakteryzować się stosunkowo niską wagą – znacznie mniejszą niż skrzynie czy pudła, których ściany stanowią jednolitą płaszczyznę blachy. Dzięki temu będzie można je łatwo przenieść w inne miejsce czy przewozić. Splot takiej siatki nie może być jednak zbyt rzadki – nietrudno wtedy o przypadkowe wypadnięcie towaru z kosza.

Warte docenienia są także kosze magazynowe, które mają otwieraną klapę. Do takich pojemników można szybko i bez problemu załadować dowolny towar. Kształt i forma tych koszy muszą być również ergonomiczne, gdyż mimo swojej ładowności oraz pojemności nie powinny zajmować zbyt wiele miejsca.

Kosze do pracy w trudnych warunkach

W zależności od specyfiki magazynu mogą tam panować mniej lub bardziej trudne warunki. Dlatego wykorzystywane kosze powinny być odporne na niekiedy wyjątkowo niesprzyjające czynniki.

Dobry kosz magazynowy to taki, który sprawdzi się w każdych warunkach. Dlatego warto, aby był on ocynkowany. Zapobiegnie to jego korodowaniu oraz zabezpieczy przed oddziaływaniem wody i wilgoci. Tym samym taki kosz magazynowy będzie mógł być także wykorzystywany na zewnątrz budynku” – mówi ekspert z firmy F.P.H.U. Robert Skórzewski.

Dobrze, jeżeli kosz przeznaczony do magazynu został pomalowany proszkowo. Farba taka utrzymuje się na powierzchni bardzo długo, jest odporna na promienie UV oraz zwiększa wytrzymałość konstrukcji.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz