Materiał Partnera

Cechy dobrej restauracji

Cechy dobrej restauracji

Dzisiaj coraz częściej chodzimy do restauracji. Przez cały tydzień, a czasami również w weekendy, musimy ciężko pracować. Zasługujemy, aby chociaż raz na jakiś czas pozwolić sobie na odrobinę luksusu i zamiast samemu przygotowywać obiad, zjeść go na mieście. Decydując się na popołudnie lub wieczór w lokalu, chcemy wybrać jak najlepsze miejsce. Jakie cechy powinna mieć dobra restauracja?

Miła obsługa

Pierwsze, na co możemy zwrócić uwagę, wchodząc do restauracji, to obsługa. Przyjaźni, uśmiechnięci kelnerzy powinni zachęcać, aby zająć miejsce i zastanowić się nad zamówieniem.  Nikt nie lubi arogancji i zarozumiałości. Kelner, który od wejścia ma przyjazne nastawianie, potrafi przedstawić menu restauracji i odpowiada na wszystkie pytania, od razu zdobywa uznanie klientówkomentuje nasz rozmówca z hotelu Orle w Gdańsku. Liczy się także schludny ubiór i umiejętność pomocy w wyborze potraw.

Przyjemne zapachy

Kiedy wchodzimy za próg restauracji, a często nawet jeszcze przed wejściem do lokalu, czujemy różne zapachy roztaczające się wokół budynku. Nie mogą nas odstraszać. Jeżeli poczujemy spaleniznę, woń zepsutego jedzenia czy inne, niezbyt przyjemne aromaty, nie powinniśmy nawet otwierać drzwi. Zapachy muszą być miłe i świeże. Dobrze, kiedy lokal nie jest przesiąknięty zbyt dużą ilością różnych woni, chodzi tutaj także o rozmaite pachnidła. Jeśli zauważymy, że wszędzie porozstawiane są kadzidła albo elektryczne odświeżacze powietrza, może to oznaczać, że właściciele restauracji chcą zatuszować inne, nieprzyjazne dla nosa aromaty. Powinno być po prostu świeżo.

Krótkie, przejrzyste menu

Cechą dobrej restauracji jest również krótkie, przystępne menu. Jeżeli ma kilkanaście czy więcej stron, trudno będzie nam nawet się z nim zapoznać. Możemy zacząć zastanawiać się, czy wszystkie składniki do ich przygotowania są aby na pewno świeże? Jeżeli potraw jest mniej, kucharzom łatwiej jest zadbać o ich najlepszą jakość. Czy rodzaj kuchni również ma znaczenie? Nie, ponieważ klienci są różni i każdy z nas tak naprawdę lubi różne dania. Często lokale proponują połączenie kuchni polskiej z kuchniami z innych zakątków świata i to wielokrotnie okazuje się trafnym wyborem. Do takiej restauracji można wybrać się i na dobry obiad z dziećmi, i na kolację z partnerem czy partnerką.

Menu dla dzieci

O ile rodzaj kuchni nie ma większego znaczenia, o tyle menu dla dzieci jest już bardziej istotne. Coraz więcej rodziców lubi wychodzić do restauracji ze swoimi pociechami. Maluchy jednak mają swoje szczególne upodobania i dobrze, aby menu było dostosowane do kubków smakowych takich małych gości.

Ładny wystrój

Goście zwracają uwagę również na wystrój restauracji. Im ładniej jest urządzona, tym chętniej do niej wstępujemy. Dobrze, żeby lokal posiadał tarasy, gdzie w ciepłe, letnie dni będzie można zjeść posiłek. Wakacyjna pogoda zachęca do spędzania czasu na dworze, a jeśli możemy przy tym zjeść smaczny posiłek, uznamy to za świetny sposób na spędzenie czasu. Jeśli restauracja ma większość z tych cech, na pewno nas nie zawiedzie.

Oceń artykuł (2)
4.5
Komentarze
Dodaj komentarz