Materiał Partnera

Cechy dobrego szklarza

Cechy dobrego szklarza

Szklarz jest uznawany za najbardziej honorowy zawód świata, bo jak szkło spadnie w trakcie pracy, to już się po nie nie schyla. Jednak, mówiąc poważnie, praca mistrza szklarskiego to nie lada wyzwanie. Szklarz jest bowiem profesją, która wymaga precyzji, rzetelności, delikatności i pasji. W artykule opisujemy, jakie cechy musi spełniać dobry szklarz

Po pierwsze - fach w ręku

Dzisiaj szklarstwa nie można nauczyć się w żadnej szkole. Praca w zakładzie szklarskim jest bowiem czymś znacznie trudniejszym, niż zwykłym wstawianiem wybitych szyby albo naprawą elementów mebli. Nowoczesny szklarz oferuje obecnie nie tylko tradycyjne usługi, ale także wykonywanie na zamówienie elementów i całych konstrukcji ze szkła. Ważne więc, żeby znaleźć takiego szklarza, który ma doświadczenie w swoim fachu. Jeżeli zlecimy wykonanie szklanych mebli albo elementów dekoracyjnych nowicjuszom, nie mamy co liczyć na spektakularne efekty.

Po drugie – maszyny

Szkło jest jednym z najwdzięczniejszych materiałów, ponieważ szklane meble, lustra i inne elementy dekoracyjne nie tylko wyglądają bardzo elegancko, ale także optycznie dodają wnętrzom przestrzeni. Ważne jest jednak, żeby każdy z nich był wykonany precyzyjnie, w przeciwnym razie niedoróbki będą razić w oczy i psuć końcowy efekt.

Na szczęście, nowoczesny szklarz dysponuje naprawdę szerokim arsenałem narzędzi. Oprócz tradycyjnych, wymienić należy bardziej precyzyjne maszyny do cięcia szkła, które mogą bez trudu dostosować wielkość szklanych elementów i rodzaj powłoki szklanej do indywidualnych potrzeb. Pozwala to szklarzowi stworzyć produkt wysokiej jakości, wolny od ograniczeń jakie wyznacza się  produktom wytwarzanym seryjnie.

Po trzecie - szeroka oferta

Klient lubi mieć wybór, dlatego zakłady szklarskie stale rozwijają swoją ofertę dla firm i osób prywatnych. Oprócz bogatej oferty szyb i luster, w dobrym zakładzie szklarskim będziemy mogli skorzystać również z przetwórstwa szkła, bogatej oferty szkła dekoracyjnego, a także szerokiej oferty szyb okiennych, szkła hartowanego, witrażowego, kominkowego, czy blatów i szafek szklanych.

Jeżeli szukamy rozwiązań dla firm, zakłady mogą nam także zaoferować przygotowanie ścianek działowych lub szklanego pokrycia ścian, konstrukcji sklepowych, luster weneckich, a nawet całych fasad budynków – dodaje pracownik zakładu: Wyrób, renowacja, obsadzanie luster s.c. z Okuniewa

Podsumowując, można stwierdzić, że dobry szklarz to nie tylko umiejętności i pasja, ale również odpowiednie maszyny. Dopiero połączenie tych dwóch czynników daje nam gwarancję, że zamówiony przez nas produkt będzie nie tylko ładny, ale również atrakcyjny pod względem jakości i ceny.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz