Materiał Partnera

Cechy dobrego przewoźnika

Cechy dobrego przewoźnika

Prowadząc działalność gospodarczą, w której musisz zawrzeć współpracę z przewoźnikiem dostarczającym wysyłany do klientów towar zastanawiasz się jakie cechy powinien on posiadać. Rynek pełen jest firm, które zajmują się świadczeniem usług przewozowych. Jak zatem wybrać dobrego przewoźnika, który nie uszkodzi towaru tylko dostarczy go do klienta w terminie?

Czym powinien cechować się dobry przewoźnik?

Istnieje wiele cech przewoźników, na które warto zwrócić uwagę. W pierwszej kolejności należy zastanowić się jak funkcjonuje firma transportowa oraz wartościami jakimi się charakteryzuje. Wybierając firmę przewozową zazwyczaj na początku zwracamy uwagę na cenę usługi transportu. Nie powinna być ona jednak priorytetem. Czemu zatem warto się przyjrzeć wybierając przewoźnika?

Dobry przewoźnik charakteryzuje się faktem, że dostarczy on wysyłaną przesyłkę bezpiecznie i na czas. Opóźnienia wynikające z dostawy towaru w oczach klienta będą winą przedsiębiorcy, który dany towar sprzedaje. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku dostarczenia towaru, który w trakcie transportu uległ uszkodzeniu. Oczywiście możesz starać się o odszkodowanie od firmy przewozowej jednak faktem jest, że klient, albo otrzymał towar niespełniający standardów, albo dostał go zbyt późno. Jak tłumaczy specjalista w tej dziedzinie z firmy Zygi - Trans Grzegorz Zygler, wybierając odpowiedniego przewoźnika powinieneś również zwrócić uwagę na pojazd, który będzie wykorzystywany do przewozu przesyłek, ponieważ dobre auto to podstawa. Pewne jest, że szukając taksówki nie wsiadłbyś do pojazdu, który wygląda wadliwie.

Tak samo jest w przypadku przewozu przesyłek. Wysyłając towar, który z pewnością nie kosztuje mało powinieneś mieć pewność, że bezpiecznie dotrze do celu. Auto przewoźnika powinno być wyposażone w urządzenia do zabezpieczenia towaru, aby nie uległ on uszkodzeniu w trakcie jazdy. Prawidłowy stan techniczny samochodu pomoże także w uniknięciu opóźnień spowodowanych awarią auta na trasie do klienta.

Pożądane cechy kierowcy

Wybierając przewoźnika powinniśmy również zwrócić uwagę na kierowcę, który dane przesyłki będzie dostarczał. Przede wszystkim powinien on posiadać wymagane licencje i zezwolenia, szczególnie w przypadku prowadzenia dużych samochodów ciężarowych. Poza tym warto zwrócić uwagę na staż kierowcy. Doświadczenie w prowadzeniu pojazdów ma istotną rolę w wyborze dobrego przewoźnika.

Zaletą kierowcy z wieloletnim stażem w prowadzeniu auta jest fakt, że nie ma on problemów z poruszaniem się po mieście. Ułatwia to dostarczenie przesyłek na czas. Ponadto jest on skupiony na prowadzeniu pojazdu i nie rozprasza się tak szybko jak młodzi kierowcy. Pozwala to na zachowanie bezpieczeństwa na trasie oraz dostarczenie przesyłek do klientów bez uszkodzeń. Cechy indywidualne kierowcy również mają znaczenie. Przewoźnik powinien odznaczać się szacunkiem i uprzejmością do wszystkich, szczególnie do klientów, którym dostarcza Twój towar. Pozostawienie po sobie dobrego wrażenia na pewno pozytywnie wpłynie na wizerunek Twojej firmy.

Transport towarów do klienta ma ogromne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu firmy. Dostarczanie towaru na czas jest kluczowe, aby zamawiający polecił Twoje produkty swoim znajomym przez co możesz zwiększyć sprzedaż. Warto zatem przemyśleć wybór przewoźnika i nawiązać współpracę z takim, który spełni wszystkie oczekiwania.

Opracowanie:
Rzeszów, Krakusa 1 lok. 1
tel. 884 910 602
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz