Materiał Partnera

Cechy dobrego fryzjera

Cechy dobrego fryzjera

Fryzjerstwo to zawód, który wymaga pasji. Dobry fryzjer musi wzbudzać zaufanie klientów, ponieważ powierzamy mu zmianę wyglądu, do którego przywiązujemy dużą uwagę. Jak wiadomo, nieodpowiednia fryzura nie tylko negatywnie wpływa na nasz wygląd zewnętrzny, ale również na samopoczucie i pewność siebie. Dlatego wybierając fryzjera zwróćmy uwagę na kilka podstawowych kwestii. 

Jeśli po raz pierwszy decydujemy się na skorzystanie z usług danego fryzjera, zwróćmy uwagę na to, czy słucha on naszych potrzeb. Jeśli fryzjer od razu przystępuje do mycia, cięcia, modelowania, czy farbowania, to niestety nie świadczy o nim dobrze. Jak mówią specjaliści z Atelier Fryzjerskiego Labun, przed rozpoczęciem pracy fryzjer powinien przeprowadzić z nami krótką rozmowę oraz sprawdzić kondycję włosów. Dopiero na podstawie tych informacji może przystąpić do jakichkolwiek działań na naszych włosach.

Poczucie stylu i doradztwo

Profesjonalny fryzjer oprócz przeprowadzenia z nami krótkiego wywiadu, powinien również wyrazić swoją opinię i doradzić nam najkorzystniejsze rozwiązanie. Jeśli przychodzimy do fryzjera ze zdjęciem fryzury sławnej gwiazdy i oczekujemy jej kopii na naszych włosach, dobry fryzjer skonfrontuje ten pomysł z możliwościami naszych włosów. Sprawi to, że unikniemy nieestetycznej fryzury, która zupełnie do nas nie pasuje. W dodatku, wysokiej klasy specjalista, zaproponuje alternatywą fryzurę lub bardziej korzystne modelowanie włosów.

Jakie umiejętności i wiedzę powinien posiadać dobry fryzjer?

Wiedza, którą posiada fryzjer jest bardzo ważna w jego pracy, ponieważ wpływa na końcowy efekt stylizacji włosów. Dobry fryzjer powinien umieć

  • ocenić kondycję skóry głowy,
  • zdiagnozować stan zdrowia włosów,
  • dobrać fryzurę do kształtu twarzy i karnacji, 
  • dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne.

W dodatku, każdy i jest na bieżąco z najnowszymi trendami modowymi oraz tymi związanymi ze zdrowiem włosów i skóry głowy. Dobrego fryzjera poznamy również po tym, że nie oszczędza na jakości farb, kosmetyków oraz na odpowiednim sprzęcie. Tępe nożyczki, czy też brud w salonie fryzjerskim, świadczą o braku poszanowania klienta, dlatego takie salony należy omijać. 

Pamiętajmy, że oferta profesjonalnych salonów fryzjerskich powinna być kompleksowa. Oznacza to, że możemy skorzystać z bogatej oferty usług fryzjerskich, zarówno strzyżenia, czesania, modelowania, jak i zabiegów kosmetycznych na włosy.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz