Materiał Partnera

Cechy dobrego biura turystycznego

Cechy dobrego biura turystycznego

Samodzielne planowanie wakacji wymaga czasu i cierpliwości. Dlatego nie każdy przepada za organizowaniem urlopu na własną rękę. Wiele osób woli powierzyć to zadanie profesjonalistom i zdać się na doświadczenie dobrego biura turystycznego. Sprawdź, jak wybrać biuro turystyczne, które zorganizuje dla ciebie wakacje marzeń. Dzięki kilku wskazówkom, urlop w 100 procentach spełni twoje oczekiwania.

Bogata oferta wycieczek na wszystkie kontynenty

Jedną z najważniejszych cech dobrego biura turystycznego jest szeroka oferta. Dzisiaj podróżujemy coraz więcej i coraz dalej. Lubimy mieć wybór, chcemy odkrywać nowe miejsca, doświadczać nieznanych rzeczy, poznawać nowych ludzi, ich kulturę i obyczaje. Często pragniemy połączyć zwiedzanie z wypoczynkiem, aby jak najwięcej zobaczyć, ale też naładować akumulatory na kolejne miesiące w pracy.

Biuro podróży EID-POL z Gdańska doskonale wpisuje się w te potrzeby. Udostępnia stronę internetową, na której można wyszukać dowolny typ podróży do tych bliskich i najdalszych zakątków świata. Możemy wyjechać na krótki wypad city break, udać się na pielgrzymkę, wypłynąć we wspaniały rejs czy znaleźć wyjątkowy apartament tuż nad samym morzem. Decyzja nie jest prosta, ale jedno jest pewne – biuro podróży EID-POL zorganizuje najlepsze wczasy naszego życia.

Atrakcyjna, ale nie najniższa cena

Zdaniem wielu osób dobre biuro turystyczne oferuje najniższe ceny podróży. Nie jest to jednak do końca prawda. Bardzo niski koszt powinien wzbudzić naszą czujność. Zwłaszcza, kiedy nie wykupujemy jedynie samego przelotu, ale pełne wczasy, wraz z hotelem oraz wyżywieniem. Pamiętajmy, że dobra jakość wymaga swojej ceny. Jeżeli nie chcemy się zawieść, zweryfikujmy średni koszt naszej wycieczki w innych biurach podróży. W ten sposób upewnimy się, że cena jest adekwatna do wydatków, jakie poniesie organizator.

Wiarygodność biura turystycznego

Chcąc zaplanować wakacje z biurem podróży, musimy mieć pewność, że działa legalnie. Jak sprawdzić, czy biuro jest wiarygodne i nasze zasłużone wakacje nie skończą się katastrofą? Powinniśmy zweryfikować:

  • obecność biura w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych,
  • gwarancję ubezpieczeniową biura w urzędzie marszałkowskim właściwym dla jego siedziby. Im wyższa jest suma ubezpieczenia, tym większe są szanse na zwrot wpłaconych pieniędzy w razie upadku biura,
  • obecność w Krajowym Rejestrze Sądowym,
  • obecność w Krajowym Rejestrze Długów, jednak w tym przypadku będziemy zmuszeni wnieść opłatę. Jeżeli weryfikacja w pozostałych miejscach nie wykazała żadnych nieprawidłowości, nie warto wydawać pieniędzy na ten cel.

 Pozytywna opinia w sieci

Dobre biuro turystyczne powinno też cieszyć się pozytywną opinią w sieci. Opinie na jednej stronie internetowej nie wystarczą! Powinniśmy sprawdzić co najmniej kilka portali, aby upewnić się, że oceny są prawdziwe. Warto też zapytać znajomych, z usług jakiego biura korzystali. Oni będą dla nas najlepszą pomocą, zwłaszcza jeśli dużo podróżują.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz