Artykuł sponsorowany

Cechy dobrego adwokata

Cechy dobrego adwokata

Adwokat to osoba, której powierzamy nasze największe rodzinne sekrety, zwierzamy się z intymnych problemów, wprowadzamy w bardzo prywatne sprawy. To właśnie adwokatowi udzielamy pełnomocnictwa do dysponowania naszym majątkiem lub do reprezentowania nas w sądzie. Dlatego tak ważnym jest, aby wybrać odpowiednią kancelarię, taką jak Adwokacka Spółka Partnerska Alicja Kawecka-Guzek & Artur Aleksandrowicz.

Adwokat to zawód szczególnego zaufania społecznego. Niezależnie od tego, czy udajemy się do niego w sprawach, związanych z majątkiem, czy też rodzinnych, wprowadzamy go w nasze prywatne życie. Dlatego przede wszystkim powinien wzbudzać w nas zaufanie i pozytywne odczucia. Dobry adwokat, czyli jaki? Sprawdźmy na przykładzie specjalistów z Adwokackiej Spółki Partnerskiej Alicja Kawecka-Guzek & Artur Aleksandrowicz.

Wiedza

Dobry adwokat to taki, który posiada rozległą wiedzę prawną z wielu różnych dziedzin. Chociaż zazwyczaj specjalizuje się w jednego rodzaju sprawach, dysponuje podstawowym zakresem informacji z wielu dziedzin. Najważniejsza jednak jest specjalizacja i nakierowanie na jeden typ prawnych problemów. Doświadczenie bowiem, gromadzone latami na sali sądowej oraz w kancelarii, pozwoli mu przeprowadzić nas przez niuanse i zawiłości, związane z prawem rodzinnym cywilnym lub karnym.



Profesjonalizm

Profesjonalizm to rzetelne wykonywanie swoich obowiązków, zapoznawanie się odpowiednio wcześnie z aktami sprawy lub pismami, składanymi przez drugą stronę procesu oraz wnikliwa analiza możliwości działania, przedstawianych klientowi. To także niezależność od jakichkolwiek nacisków osób trzecich i podleganie wyłącznie poleceniom klienta, którego jest się pełnomocnikiem.

Dyskrecja i lojalność

Dyskrecja i lojalność to niemniej ważne cechy dobrego adwokata, z którymi z pewnością spotkamy się, przekraczając próg Adwokackiej Spółki Partnerskiej Alicja Kawecka-Guzek & Artur Aleksandrowicz. Dla adwokata najważniejszy jest klient; będzie on zatem dochowywał tajemnicy adwokackiej, zgodnie z którą informacje wyjawianie przez klienta zostają między nim a adwokatem, i to on decyduje, które ujawnić przed sądem, oraz będzie podporządkowywał wszelkie swoje działania ochronie praw klienta, wykorzystując dozwolone środki prawne. Adwokat powinien być także osobą empatyczną i kontaktową, potrafiącą bez problemu wczuć się w sytuację klienta.

Komunikacja

Podstawą relacji adwokat-klient jest dobra komunikacja. Od niej zależy także wynik rozprawy na sali sądowej. Możemy być pewni, że zwracając się do Spółki Partnerskiej Alicja Kawecka-Guzek & Artur Aleksandrowicz zostaniemy wysłuchani, a prawnicy wyłapią jak najwięcej ważnych, z punktu widzenia procesu, informacji. Równie ważna jak umiejętność słuchania, jest umiejętność wygłaszania mów na sali sądowej, przekonywania do swojego zdania, a także formułowania wypowiedzi w sposób jasny, klarowny i przystępny, by obronić swojego klienta.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz