Materiał Partnera

Car audio – jak zbudować idealny zestaw dla miłośników motoryzacji i dobrego brzmienia?

Car audio – jak zbudować idealny zestaw dla miłośników motoryzacji i dobrego brzmienia?

Szeroka, zadbana droga, piękne krajobrazy za oknem, a w środku samochodu ulubiona muzyka – trudno sobie wyobrazić lepszy sposób na podróżowanie. Wielu kierowców swoją pasję do motoryzacji łączy z zamiłowaniem do dobrej jakości sprzętu audio. Dlatego w swoich samochodach montują zaawansowany sprzęt, pozwalający na odtwarzanie muzyki w jak najlepszej jakości. Co pozwoli cieszyć się czystymi dźwiękami w trakcie jazdy? Podpowiadamy!

Zanim zamontujesz sprzęt grający

Jeśli chcemy cieszyć się w samochodzie najlepszą jakością dźwięku, zanim kupimy sprzęt car audio, powinniśmy zająć się wygłuszeniem wnętrza pojazdu. Najważniejsze jest wygłuszenie drzwi. Uszczelnia się je przy pomocy specjalnych mat wygłuszających. Dzięki takiemu wygłuszeniu drzwi będą działać jak obudowa kolumny – pozwolą na stworzenie idealnego, głębokiego, basowego brzmienia. Koszt wygłuszenia drzwi to zaledwie kilkaset złotych, a efekt jest naprawdę tego wart!

Głośniki na przód!

Bardzo często popełnianym błędem w trakcie tworzenia swojego zestawu car audio jest umieszczanie głośników przede wszystkim na tylnej półce auta. Tymczasem jeśli chcemy mieć w samochodzie najlepsze wrażenia dźwiękowe, powinniśmy dążyć do takiego efektu, jaki daje koncert grany na żywo – a podczas takiej imprezy nie stoimy przecież tyłem do źródła dźwięku! Dlatego też najważniejsze jest, by większość głośników umieścić z przodu. To, nawet przy tak zwanym budżetowym zestawie, pozwoli nam osiągnąć całkiem dobry efekt. Jeśli jednak chcemy, by muzyka w naszym aucie naprawdę mogła zachwycać, postawmy na bardziej zaawansowane rozwiązania – oferuje je na przykład specjalistyczny sklep Essa.

W ofercie naszego sklepu znajduje się kilkadziesiąt rodzajów radioodtwarzaczy, głośników samochodowych, wzmacniaczy i subwooferów renomowanych światowych firm, z których znaczną część można odsłuchać i ze sobą porównać w jednej z największych na rynku szaf demonstracyjnych. Zakupiony sprzęt może być zmontowany w naszym dobrze wyposażonym serwisie montażowym. Jako jedna z nielicznych firm branży car audio, posiadamy profesjonalny system umożliwiający pomiar ciśnienia akustycznego oraz specjalistyczne oprogramowanie TERM-PRO/TERM-CAD do projektowania obudów subwooferów – mówi właściciel firmy.

Basowe brzmienie

Wielu kierowców dąży do tego, by osiągnąć w samochodzie jak najlepsze basowe brzmienie. W tym celu w zestawie car audio muszą znaleźć się subwoofer oraz wzmacniacz – tylko połączenie tych dwóch urządzeń da dobry efekt. Dzięki niemu naprawdę poczujemy siłę basu!

Opracowanie:
Rzeszów, Robaka 7
tel. 17 857 58 30
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz