Materiał Partnera

Być jak Fryderyk Chopin – mistrzowski wpływ lekcji gry na fortepianie

Być jak Fryderyk Chopin – mistrzowski wpływ lekcji gry na fortepianie

Liczne badania potwierdzają, jak duży i zbawienny wpływ ma muzyka na kształtowanie ludzkiego umysłu oraz na rozwój człowieka. Nauka gry na instrumentach stanowi dodatkowy czynnik rozwojowy. Jakie możliwości dają lekcje gry na fortepianie? Kiedy pojawia się najlepszy moment na rozpoczęcie nauki? Nigdy nie jest za późno na rozwijanie pamięci, koordynacji i harmonii. Szkoła muzyczna w Legionowie oferuje kursy już od czwartego roku życia.

Dlaczego właśnie fortepian?

Stojący u babci w salonie wielki sprzęt grający, zawsze budził wielki zachwyt i zachęcał do spędzenia chociaż kilku chwil na uderzaniu w czarno-białe klawisze, wydobywające różnej tonacji dźwięki. Fortepian to jeden z ulubionych instrumentów zarówno dzieci, jak i dorosłych. Swoją budową budzi respekt a każdy, kto przysiądzie do niego choć na chwilę, może przenieść się w inny świat, wyobrażając sobie siedzącą naprzeciw widownię, podziwiającą grę wielkiego wirtuoza. Technika gry na tym instrumencie jest łatwiejsza niż w przypadku innych sprzętów grających. Uczniowie Niepublicznej Szkoły muzycznej w Legionowie, mogą ten fakt potwierdzić. Zajęcia prowadzone w szkole podzielone są na lekcje teoretyczne, odbywające się w grupach oraz na praktyczne lekcje gry na instrumencie, prowadzone indywidualnie dla każdego ucznia. Nauczyciele gry posiadają wykształcenie muzyczne oraz przygotowanie pedagogiczne. Szkoła mimo ponad 25-cio letniego doświadczenia wprowadza nowoczesne programy nauczania.

Nauka gry na fortepianie to nie tylko zdobywanie praktycznych umiejętności

Lekcje gry na fortepianie rozwijają szereg umiejętności. Nie chodzi tu jednak jedynie o praktyczną naukę gry. Uczeń rozwija się muzycznie, poznaje zasady harmonii i kompozycji, ale również doskonali swój umysł oraz rozwija fizyczne możliwości. Gra pozwala na usprawnienie dłoni grającego. Naukowcy potwierdzają, że gra na fortepianie aktywuje do pracy obie półkule mózgowe, zwiększa znacznie poziom koncentracji i perfekcyjnie uczy dyscypliny młodych uczniów. Umiejętności zdobyte podczas nauki gry, to w tym wypadku nie tylko zyskanie potrzebnych umiejętności, ale również niezwykłe kształcenie umysłu a zarazem charakteru każdego ucznia.

Szkoła muzyczna w Legionowie, pozwala na przedstawienie nabytych w trakcie kursu umiejętności, zarówno podczas występów koncertowych organizowanych w Polsce, jak i za granicą. Nauka w szkole zakończona jest recitalem solowym ucznia i zaprezentowaniem jego umiejętności, co dodatkowo wpływa na rozwój osobisty i podniesienie własnej samooceny oraz wzrost osobisty. Podczas koncertów organizowanych w trakcie nauki, uczniom towarzyszą w akompaniamencie nauczyciele. Wspomóc na scenie mogą również młodych mistrzów ich rodzice, co pozwala na okazanie potrzebnego wsparcia i aprobaty.

Szkoła w Legionowie prowadzi nabór nowych uczniów w czerwcu i we wrześniu. To szansa na rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny młodych uczniów, kształtujący umysł i charakter.

Opracowanie:
Legionowo, Mazowiecka 22
tel. 607 067 996
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz