Materiał Partnera

Busem do pracy i na wakacje, czyli pojazdy do wynajęcia

Busem do pracy i na wakacje, czyli pojazdy do wynajęcia

Nowoczesna komunikacja krajowa opiera się już nie tylko na transporcie publicznym. Coraz częściej korzystamy też z oferty małych, prywatnych firm. Oferując różnej wielkości busy, mogą one dowozić gości na imprezy, rodziny na wczasy albo grupę pracowników do odległego przedsiębiorstwa.

Podróżowanie jest naturalnym elementem naszego życia

Analizując zmiany, jakie nastąpiły w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w naszym kraju, z pewnością można powiedzieć, że jesteśmy bardziej mobilni. Nie oznacza to oczywiście, że każdy Polak posiada samochód, ale to, że częściej podróżujemy – bo chcemy, lubimy lub… nie mamy innego wyjścia. Przemieszczamy się między innymi w poszukiwaniu wymarzonej pracy. A intratne zatrudnienie nie zawsze dostępne jest w miejscu zamieszkania. Podróżujemy też, bo lubimy imprezy sportowe, artystyczne, koncerty, festiwale i eventy albo rodzinne spotkania w szerokim gronie. Powodów jest więc mnóstwo.

Przemieszczanie się pociągami lub autokarami rejsowymi nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Liniowe autobusy, szczególnie na długich, często uczęszczanych trasach, są przepełnione, a zabukowanie biletu do Krakowa, Gdańska czy innej atrakcyjnej miejscowości wymaga dokonania tego na wiele dni wcześniej.

Podróżowanie środkami publicznymi nie zawsze też bywa komfortowe. Pociągi jadą długo, a planowane godziny odjazdów są często niesprzyjające. To sprawia, że jesteśmy np. zmuszeni do utraty jednego dnia wczasów na dojazd lub też docieramy na miejsce po wielu godzinach nocnej podróży, w stanie nieskłaniającym do zwiedzania.

O wiele korzystniejszą opcją jest wynajęcie prywatnego środka transportu z kierowcą. Ten dowiezie nas na miejsce, a w razie potrzeby zatrzyma się po drodze na posiłek czy odpoczynek. Podróżowanie wynajętym samochodem z kierowcą ma wiele zalet. Konieczne jest jednak skalkulowanie kosztów, bowiem wynajem takiego pojazdu bywa kosztowny. Opłacalne jest jednak takie podróżowanie wówczas, gdy na koncert, wczasy czy wypad pod namiotem wybiera się większe grono przyjaciół lub znajomych.

Co oferują prywatni przewoźnicy?

Polska gospodarka daje szansę na rozwój małych przedsiębiorstw, także tych świadczących usługi przewozowe. Dzięki odpowiednim zezwoleniom i posiadanemu taborowi można realizować zlecenia zarówno na lokalne przewozy liniowe, jak i na indywidualne zlecenie osób prywatnych. Oczywiście wynajęcie busa wiąże się z dopasowaniem oferty do potrzeb konkretnego klienta. Jednak firmy takie, jak Travel s.c. A. Kobus-Górniak, R. Kobus, G. Kobus dysponują samochodami o różnej pojemności i specyfikacji technicznej, przez co nie ma problemu z dobraniem właściwej formy transportu.

Prywatna firma transportowa umożliwi także podpisanie umowy długoterminowej – na przykład na przewożenie pracowników do zakładu pracy, „zbierając” ich na określonej trasie każdego dnia o ustalonej godzinie.

Najczęściej realizowane zlecenia to te od osób prywatnych, które poszukują sposobu na dojazd większej grupy pasażerów do określonego miejsca. Mogą to być różnego rodzaju imprezy rozrywkowe czy festiwale, ale też uroczystości rodzinne, jak ślub z weselem czy komunia. Popularne jest też wynajmowanie prywatnego przewoźnika do transportu dużej grupy kibiców na imprezę sportową o dużej randze.

Współczesne busy są komfortowe, a kierowcy posiadają niezbędne uprawnienia i doświadczenie, które gwarantuje bezpieczny dojazd do miejsca przeznaczenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz