Artykuł sponsorowany

Bukiety i kompozycje w kwiaciarni

Bukiety i kompozycje w kwiaciarni

W kwiaciarni tworzone są przepiękne bukiety i kompozycje kwiatowe z różnych gatunków. Florystka potrafi zrobić arcydzieło, które zachwyci obdarowywanego. Kwiaty muszą być świeże, żeby postały w wazonie kilka dni. Trwałość zależy też od gatunku. Największym dylematem jest wybór kwiatów, by były stosowne do okoliczności i danej osoby. W tej kwestii zawsze najlepiej doradzi nam sprzedawca.

Kwiaty stosowne na każdą okazję

Kwiaty wręczane od serca sprawiają radość, bo symbolizują miłość i przyjaźń. Są najlepszym prezentem, bo niosą ze sobą pozytywne emocje. Wręczamy je także bez okazji, w formie podziękowania lub na przeprosiny. Zawsze jest doskonały moment, by okazać komuś wdzięczność bukietem. Często jednak mamy dylemat, jaka wiązanka byłaby odpowiednia dla danej osoby. W tej kwestii najlepiej doradzi nam Kwiaciarnia Konwalia Sylwia Lukoszek. W końcu florystka jest uważana za kompetentną osobę w tej dziedzinie. Pamiętajmy, że niektórzy przykładają wagę do koloru i rodzaju roślin.

Kwiaty zamiast słów

Kwiaty zawsze niosą ze sobą pozytywne emocje, szczególnie wręczane bez okazji. To, czego nie potrafimy wypowiedzieć słowami, wyrazi piękny bukiet. Mąż, który sprawił przykrość swojej żonie, pojawia się z naręczem czerwonych róż i nie musi wypowiadać potoku słów, bo kwiaty mówią same za siebie. Mężczyzna wręczający ukochanej osobie ulubione kwiaty, nie musi wygłaszać monologu, a dołączyć jedynie pocałunek. Podobnie dziecko, które chce przeprosić swoją mamę za stłuczony wazon czy nieposłuszeństwo, wystarczy, że podaruje jej niezapominajki lub tulipany i uściska ją za szyję, a złość natychmiast minie. Kosze kwiatów są wręczane np. lekarzowi jako podziękowanie za dobrze przeprowadzoną operację lub opiekę.

Podsumowując, można powiedzieć, że bukiet jest dla nieśmiałych, ale z drugiej strony niekoniecznie tak musi być. Czasami zdarzają się w życiu bardzo trudne sytuacje i zwyczajnie brakuje słów na wyjaśnienia lub przeproszenie drugiej osoby. Dając świeże i pachnące kwiaty, jest po prostu łatwiej się pogodzić.

Opracowanie:
Sierakowice, Kozielska 6s
tel. 32 335 42 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz