Materiał Partnera

Bujaki sprężynowe. Bezpieczne zabawki na placach zabaw

Bujaki sprężynowe. Bezpieczne zabawki na placach zabaw

Twoje maluchy uwielbiają oddawać się dzikiemu szaleństwu na placu zabaw? Zapewne jako rodzic robisz wszystko, by Twoja pociecha czuła się tam bezpiecznie i by nic jej nie groziło. Bardzo dobrą konstrukcją, która spełnia oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych, jest bujak sprężynowy. Co to takiego i na czym polega wyjątkowość takiego urządzenia mechanicznego?

Bujaki zapraszają do magicznego świata wyobraźni

Bujaki sprężynowe charakteryzują się zróżnicowaną kolorystyką. Maluch z pewnością będzie zachwycony możliwościami, jakie stwarzają te urządzenia. Są dostępne w wielu motywach: od morskiego, przez safari, aż po motoryzacyjny. Wesoły zwierzyniec zaprasza do zabawy!

Jak tłumaczy ekspert z firmy Freekids: „Dziecko będzie mogło sobie wyobrazić, że przemierza świat na grzbiecie zebry, rybki lub kaczki. Dla malucha to fantastyczna przygoda i szansa do rozwijania kreatywnego myślenia.

Maksymalne bezpieczeństwo na placu zabaw

Dobrej jakości bujaki sprężynowe są bardzo bezpieczne i bez obaw można pozwalać dziecku bawić się na nich także bez ciągłego nadzoru osoby dorosłej. Przede wszystkim, taka konstrukcja nie zawiera w sobie elementów, o które dziecko mogłoby przypadkowo zahaczyć, tak jak czasem bywa to z huśtawkami o metalowych rurach. Bujaki osadza się trwale w podłożu na stalowej, bardzo wytrzymałej sprężynie. Upadek nigdy nie będzie dla dziecka bolesny lub niebezpieczny, ponieważ orientacyjna wysokość upadku wynosi maksymalnie 0,4 metra. Co więcej, w przypadku bujaków sprężynowych zaleca się stosowanie nawierzchni darniowej lub glebowej, co samo w sobie gwarantuje „miękkie lądowanie”.   

Wytrzymałość i estetyka

Istotne są również walory estetyczne opisywanej konstrukcji, bo przecież atrakcyjny design przyciąga nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Ładnie wykonana i dobrze prezentująca się zabawka będzie zachęcać do aktywności.

Konstrukcje wykonuje się zazwyczaj z płyty z tworzywa HDPE i z HPL, które słyną z wysokiej odporności na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu, że takie tworzywa barwi się w masie, nawet w wyniku wieloletniego procesu ścierania nie zmieniają swojego pierwotnego koloru.

Czy warto dbać o podwórkową przestrzeń do zabawy?

Dobrze jest zadbać o właściwie urządzony plac zabaw, wyposażony w certyfikowane i bezpieczne zabawki. Inwestycja w jakościowy sprzęt rekreacyjny dla dzieci na pewno się zwróci – choćby w postaci uśmiechu i wdzięczności najmłodszych. Warto więc zabiegać o tworzenie bezpiecznych i atrakcyjnych pod względem użytkowym i estetycznym miejsc do aktywności na świeżym powietrzu.

Producenci oferują dziś szereg fantastycznych rozwiązań i udogodnień, które sprawiają, że świat dziecięcych zabaw staje się coraz bogatszy, a rodzice mogą bez obaw pozwalać swoim pociechom go poznawać.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz