Materiał Partnera

Budowle z klocków, czyli jak spędzić czas z dzieckiem

Budowle z klocków, czyli jak spędzić czas z dzieckiem

Częstym problemem dla rodziców jest kwestia form spędzania wolnego czasu z dzieckiem. Chcemy, aby była to nie tylko rozrywka, ale też edukacja. Każdy maluch jest inny, jeden chętnie wysłucha mądrej bajki, inny nie usiądzie nawet na sekundę. Nie ma więc jedynego i niezawodnego sposobu jak uczyć dziecko, jednocześnie się z nim bawiąc. Musimy znaleźć więc taką, która sprawdzi się w naszej sytuacji. A możliwości jest wiele.

Rozwijanie kreatywności

Klocki są niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ rozwijają wiele umiejętności jednocześnie. Zabawa z klockami konstrukcyjnymi uczy uwagi, cierpliwości i skupienia. Jeśli dziecko zechce zbudować trwałą konstrukcję, będzie musiało zwrócić uwagę na to, jak należy łączyć poszczególne elementy. Zabawki te dają też niemal nieograniczone możliwości twórcze – jedyną barierą jest to ich ilość. Tu z pomocą przychodzą sale zabaw, gdzie mamy możliwość zabawy klockami w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, często w ilości, które nie bylibyśmy w stanie zapewnić w domu. Właśnie to oferuje nam centrum zabaw Klocykowo.

W zakresie edukacji klocki mogą być materiałem do nauki kształtów oraz kolorów. Zabawa z klockami LEGO działa pozytywnie nie tylko na umysł dziecka, ale również na jego ciało. Dzięki łączeniu, wpinaniu i układaniu elementów o rozmaitych wielkościach, wzrastają zdolności manualne malucha, a to wpłynie korzystnie na jego całościowy rozwój. Klocki wspierają koordynację między wzrokiem a ręką, pomagają też ćwiczyć chwytanie oraz rzucanie, bo i tym może zakończyć się zabawa, jeśli maluch jeszcze nie opanował cierpliwości.

Zabawa dla każdego

Wielość rodzajów klocków – od drewnianych przez plastikowe, spinane na magnetycznych kończąc – sprawia, że zabawa z klockami może być zajęciem dla każdego. Już maluch, który dopiero nauczył się siedzieć, będzie się świetnie bawił, układając pierwsze, nieco krzywe wieże. Nawet dorosły może dać się wciągnąć w świat konstruowania i budowania. Wystawy makiet z klocków LEGO przyciągają tłumy niezależnie od miejsca, w którym są organizowane. A są to konstrukcje wykonane z dbałością o szczegóły, wiernie oddające wygląd rzeczywistych budowli – coś takiego mógł stworzyć tylko człowiek z pasją. Ekspozycje takie pokazują nam również, jak daleko sięgają możliwości tych niepozornych zabawek, a których granice wyznacza jedynie nasza wyobraźnia.

Sale zabaw z klockami to także doskonałe miejsce na organizację imprez. Urodziny dziecka w takim otoczeniu zapewnią rozrywkę wszystkim gościom, każdy bowiem znajdzie coś dla siebie. Daje to też możliwość przygotowania kreatywnych zabaw i gier dla dzieci.

Opracowanie:
Grzybowo, Jałowcowa 16
tel. 576 357 100
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz